top of page
Search

Eestis valitsev tsensuur sai tähelepanu ka USAs

* Artikkel ilmus esmalt inglise keeles Jennifer Margulise lehel: https://jennifermargulis.net/vaccine-opposition-in-estonia/


Vastuseis vaktsiinidele on Eestis tõusuteel. Eesti Vabariigis on vaid 1,3 miljonit elanikku, kuid sajad, kui mitte tuhanded Eesti vanemad väljendavad nüüd muret vaktsiinide osas ja on vaktsiinide vastu.

Mure pole mitte lihtsalt kõigi vaktsiinide, vaid Eestis kehtivate vaktsiinisoovituste ohutuse ja vajalikkuse pärast.

Viimase paari aasta jooksul on eestlased hakanud vaktsiinide kõrvalmõjudest teadlikumaks saama. ERR uudiste järgi pole peaaegu pooled kooliealistest lastest täielikult vaktsineeritud.

Vaktsineerimise vastuseisu, vaktsiinide ohutuse ja ohutu vaktsineerimise osas selgusele saamiseks on armastatud teleajakirjanik ja ema Carmen Pritson koostöös Eesti Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühinguga tootmas sarja „Otse ja ausalt sinu tervisest”.

Vaadake treilerit:Läbi ZoomTV andsin intervjuu teleajakirjanik Carmen Pritsonile.

Ta küsis minult küsimusi laste tervise, vaktsiniide vastuseisu, vaktsiinide ohutuse ja ohutu vaktsineerimise kohta. Rääkisime sünnitusest keisrilõike abil (Carmenil on neid olnud kaks), kuidas meditsiinisüsteem juhib naisi kõrvale rinnaga toitmisest ja miks teatud vaktsineerimissoovitused ei edenda laste tervist ja heaolu.

Pritson alustas intervjuud tunnistades, et tal polnud aimugi, et vaktsineerimisest keeldumine ja vaktsiinide ohutuses kahtlemine on nii vastuolulised teemad. Riigis, mis uhkustab avatusega, on seeria juba tsenseeritud.

„Ma ei ole vaktsiinide vastu, samas ei ole ma ka vaktsiinide poolt. Ma olen lihtsalt huvitatud teada saama rohkem, kui meile perearstid ehk rääkida oskavad, ”selgitab Pritson.

Kas on midagi, mis võib õigustada vaktsiinides kahtlemist?

Pritson lasi ennast ja oma perekonda regulaarselt gripi vastu vaktsineerida. Kuid tema ja tema lapsed haigestusid sellest hoolimata grippi. Nii et viimase kahe aasta jooksul on ta mõistnud, et gripivaktsiin ei pruugi olla vajalik.

Ta oli üllatunud, kui mõistis, et kui tema perekond lõpetas gripivaktsiini tegemise, olid kõik ta peres palju tervemad.