Kirjuta meile

Kui märkad, et peale vaktsineerimist on lapse käitumine või tervis muutunud ja kahtlustad oma lapsel vaktsiini kõrvalmõju, siis kirjuta meile oma lugu või küsimus.

Aitame leida lahendusi.

Teie nõusolekul avaldame loo anonüümselt, mis võib aidata teisi peresid.

Ühingu liikmeks astumiseks palume saata meile avaldus.

Avalduse saad täita SIIN  

  • White Facebook Icon
Tel: +372 502 5300
A/a EE227700771003450737
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Unique visitors

© 6.01.2019 created by Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing

 

Keelati järjekordne vaktsiin

03.09.2008 (ajaleht "Roheline värav", www.greengate.ee) 

Madli Zobel

 

Prantsuse tervisetoodete turvalisuse agentuur teatas koos vaktsiini tootjaga, et DTPolio (difteeria-teetanus-poliomüeliit ehk lastehalvatus) vaktsiini müük peatati ajutiselt. Ametlikuks põhjuseks toodi, et selle vaktsiiniga kaasneb liigselt allergilisi reaktsioone. Tõenäoliselt sai vaktsiini müümise peatamisel määravaks asjaolu, et üks laps suri mõni tund pärast antud vaktsiini manustamist.

AFSSAPS (Prantsuse tervisetoodete turvalisuse agentuur) vaktsiinitootja Sanofi Pasteur MSD nõusolekuga teatab DTPolio vaktsiini ajutisest müügi peatamisest tervishoiu turvalisuse eesmärgil. Taoline meede järgnes suurenenud allergiliste reaktsioonide arvule aastal 2008. pärast antud vaktsiini manustamist. Allergiliste nähtudena nimetati näiteks nõgeslöövet, näoturset ja hingamisraskusi. Kõrvaltoimete põhjust pole veel välja selgitatud.

Väidetavalt pole see vaktsiin enam kättesaadav ning alternatiiviks on vaktsiin Revaxis®.
Eestis kasutatakse lastehalvatuse ehk poliomüeliidi vaktsiini elusvaktsiinina ehk tilkadena suhu (OPV) või süstitava surmatud poliovaktsiinina (IPV). Vaktsineerimine tehakse 3; 4,5 ja 6 kuu ning 2 aasta vanuselt koos DTP (difteeria-teetanus-läkaköha) ja hemofiilusvaktsiiniga.
Arenenud riikides pole lastehalvatust esinenud juba aastakümneid.

Kaks aastat tagasi lõpetati Soomes rutiinne laste tuberkuloosi vastu vaktsineerimine, kuna vaktsiinitüsistuste ravimine läks kulukamaks kui potentsiaalse tuberkuloosi haigestumise ravimine.

Selle aasta alguses oli Euroopas äge diskussioon emakakaelavähki põhjustava haigustekitaja vaktsiini osas, kuna vaktsineerimisjärgselt esines nii surma kui raskeid tüsistusi.

Eestis teatati möödunud aastal Ravimiametile kokku 65st ravimi kõrvaltoimest, kusjuures 13 neist (ehk 20%) olid seotud vaktsiinidega.