top of page

Lood perekooli foorumist

Postitas: Kägu | 06/10/2010 18:18 
   

Minu poiss sai kaks nädalat tagasi nimetatud vaktsiini (see tehti siis päeval, kui sai aastaseks). 4 päeva pärast vaktsineerimist tekkis väga kõrge palavik, kestis 3 päeva. Muud sümptomid puudusid. Eilsest alates aga laps täpiline nagu tedremuna. Perearst käis kodus ja ütles, et laps põeb punetisi. Kas see on normaalne, et peale vaktsineerimist laps sellesse haigusesse jääb? Teistel lastel pole kunagi midagi sellist olnud, seepärast tundubki asi kuidagi imelik.

Postitas: katihla (füsioterapeut) | 30/03/2011 16:12

Minu juurde on sattnud kaks last kes said (48 h jooksul) pärast aastase vaktsineerimist INSULDI. Mõlema haigeloo diagnoosiks pandud välja- vaktsineerimiskahjustus. Ühel lapsel läks hästi, halvatud on ainult käsi. Teisel lapsel nii hästi ei läinud. Kõik mis oli aastaseks saades õpitud on nagu DELETEga mälust kustunud, põis ja sool kontrollile ei allu enam. Üks kehapool ei toimi üldse. ja mida pakub riik selle ,,hüvitamiseks,, ? Kord aastas (kui taastusravi järjekord lubab) taastusravi, vanemale 6 lisa vabapäeva aasta peale, soodsamalt ravimeid (krampide leevendamiseks) Aga laps on ju rikutud. Ka vanemate elu kes usaldasid arste ning unistasid et nende laps hakkab millalgi rattaga sõitma, suusatama, jooksma, hüppama, laulma, voolima, joonistama, pilli mängima.....

Autor: LeeloKuupäev:   12-04-05 10:51

 

Meie tibu sai ka 3ndal päeval vaktsiinid kätte ja pärast jäi väga rahulikuks ja aina magas ega tahtnud süüa. Kuidagi loid oli, aga siis 4nda päeva hommikul kui arsti kutsusime teda vaatama, saatis igaks juhuks lastehaiglasse. Sealt öeldi, et viimasel hetkel jõudsime- laps oli saanud bakteriaalse mädase meningiidi ja selle tagajärjel sai ajukahjustuse. Loodan, et teiega nii ei juhtu. 

Autor: N.U.
Kuupäev: 03-01-06 20:08


Minu laps suri 15 tundi pärast esimest DTL-i.
Diagnoosiks kopsupõletik. Kummalisel kombel oli ta enne vaktsineerimist täiesti terve.

 

Autor: uurija
Aeg: 11-25-05 15:02


Tagant järgi tark olla on mõtetu. Kuid alles nüüd leidsin kodulehe, kus kirjas, et vaktsiin ENGERIX B
see on Hepatiit-B vastane vaktsiin võib põhjustada artriiti.

Lugu selline, et 3 aastat tagasi vaktsineeriti tütart koolis ENGERIX vaktsiiniga. Peale vaktsineerimist jäi kätte valu, millest 2 nädala pärast kujunes välja väga suurte valudega juveniilne artriit.

Tol korral saadeti tütar Tartusse kohe ravile. Mina seostasin seda äkk haigestumist vaktsiiniga. Mulle tehti selgeks, et see ei ole võimalik. Nüüd on aga leidsin, et see vaktsiin võib põhjustadagi artriiti. Ja need on Eesti Riigi Ravimiameti andmed 1.mai 2004.

Kuid tütar on praegu 16 aastane ja haigusega väga raske võidelda. Pidev Plaqvenüli söömine tekitab peavalusid, väsimust ja ikkagi on liigesed tundlikult hellad ja kanged. Nii,et saimegi ELUKS AJAKS RASKE HAIGUSE Arvatavalt vaktsiinist.


Autor: Ädu
Kuupäev:   08-11-04 12:11


Meie perearstil juhtus nii, et tegi 1-e kuusele põnnile b-hep süsti, peale mida
loetud sekundite jooksul hakkas laps kõigepealt kriiskama ja seejärel `vajus ära`. Ning siis seiskus hingamine. Seda kõike nii umbes paari minuti jooksul süsti saamisest ja arsti enda silme all tema kabinetis. Kutsuti kohe kiirabi ja lapsele puhuti eluvaim sisse, viidi Lastehaiglasse jälgimisele kus midagi nagu ei tehtudki ja laps lasti õhtul koju. Olin just oma lapsega järgmisel päeval kaalumas-mõõtmas kui arst helistas Merimetsa vaktsineerimisspetsialistidele ja küsis, et kas ta peab sellisest asjast kusagile teatama. Talle vastati, et EI PEA, kuna selline reaktsioon on NORMAALNE! Äkki mõistate, miks ma meie riigi ametlikku vakts.tüsistuste statistikasse eelarvamusega suhtun. Sarnaseid lugusid on kuulda olnud veelgi aga seda jutuajamist austatud spetsialistiga kuulsin juhuslikult ju ise pealt. Ma ei ole mingi paduvastane vaktsiinide suhtes aga ma ootaksin põhjalikumaid uuringuid ja turvalisemaid vaktsiine ja ausamaid ja haritumaid ja laiema silmaringiga meedikuid.

 

Autor: lapseootel
Kuupäev:   25-05-05 08:40


minu venna laps elas aastaseks ainult.
Pärast b-hepatiidi vaktsiini lõpetas arengu ja aasta otsa ainult haiglates, toideti sondiga jne. Väga valus oli:-( Ise olen nüüd lapseootel ja tean, et ei lase nii lihtsalt mingeid vaktsiine titele sisse toppida, missest, et esimesel lapsel ei olnud häda kedagi... Nii et mul on olemas nii head kui kehvad kogemused vaktsiinist ja nüüd valin pigem ilma vaktsiinita versiooni kui suurenenud riski
Aga teemaalgatajale soovin vaid jaksu. Katsu armastus alles hoida, see on hea ravim igasuguste hädade vastu:-)

 

Autor: KK
Kuupäev:   01-12-06 09:39


Uskusin ka arsti ja tegime 3. kuu vaktsiini. Tema veel kiitis, et tehke ikka riigi oma, see on parem. Tegimegi siis....

Laps nuttis 3 päeva, verine kõhulahtisus, oksendab kohtuavalt jne; arst kehitas vaid õlgu. Mitu nädalat oli väga närviline ja rahutu ja mis kõige hullem, lõpetas päevapealt koogamise ja õise magamise. Käisime uuesti arstile näitamas - seekord keegi asendas meie arsti ja tema ütles, et elavhõbedast kuid mingit ravi ega soovitusi ei järgnenud. Nüüd mõõdas 4kuud - laps rahulik ja rõõmus, kuid enam minuga ei "vestle"

 

Autor: piret
Kuupäev:   03-11-06 13:06

minu laps ongi
pärast vaktsineerimist allergiline sajale asjale, arst ütles, et jah mõnele mõjub nii, aga tavaliselt kasvab sellest välja. praeguse kogemuse järgi mina allergilist last vist ei vaktsineerikski, muidu olen väga suur vaktsineerimise toetaja.

Autor: Külli
Kuupäev:   25-06-03 17:07


Minu üks kaksik sai pärast difteeria-teetanus-läkaköha vaktsiini sellise verehaiguse, et pidime hematoloogias ravil olema - üle keha tekkisid pisikesed verevalumid. Arst käskis võrrelda seda kolmest kokteili tuumapommi plahvatusega organismis. Ühe aasta pidime arsti käsul vaktsineerimisega ootama, kuid otsustasin, et vaktsineerin alles siis, kui nad lasteaeda lähevad, seni oleme turvaliselt vaktsineerimata kodus. Ausalt öeldes ega rahvarohketesse kohtadesse ei kipu...

 

Autor: ivi (33nd)
Kuupäev:   08-11-04 12:26


kursaõe laps
vaktsineeriti natu üle-aastaselt, peale mida diagnoositi autism. sinnani oli tore, aktiivne ja rõõmus suhtleja (niipalju kui see alla-aastane üldse suhtleja on muidugi, aga juba paari kuune ju naeratab sulle vastu). arsti arvamus oli samuti, et vaktsiinitüsistus.

Autor: ...
Kuupäev:   29-09-06 15:37


Minu lapsel mõned neuroloogilised probleemid ja esimese asjana küsivad neuroloogid, et kas te olete last vaktsineerinud. Kõige suuremaid tüsistusi pidavat tekitama läkaköha vaktsiin.

 

Autor: Keegi
Kuupäev:   12-12-04 17:50


Mina põhimõtteliselt enam ei lase lapsele mingeid haigusi sisse süstida.
Näiteks sai meie põnn esimese osa kolmikvaktsiinist kätte ja vaakus nädal aega haiglas elu ja surma vahel, sest organism ei kohanenud selle vaktsiiniga. 
Teine näide tutvusringkonnast puukensefaliidi kohta(pole küll sama, kuid vaktsiin ikka).
Mingi tädike elas maal,kus esines palju puuke ja just neid haigeid. Otsustas siis teine vaktsiinid kätte saada. Ikkagi suvel oli puuk teda hammustanud ja nüüdseks on ta ratastoolis.
Eks sinu otsustada ole asi agamõtle enne sügavalt järgi.

 

Autor: peaaru
Kuupäev:   28-07-05 10:30


mina ei nimetaks neid hirmujuttudeks - täiesti reaalselt eksisteerivad perekooli emmed on kirjeldanud seda, mis on juhtunud nende lastega peale vaktsineerimist.
mina oma last ei vaktsineerinud ja minu tutvusringkonnas on ta ainuke laps, kes magab öösiti rahulikult ning kellega ei pea jooksma mööda massaze, ujulaid ja neurolooge....

Autor: ka
Kuupäev:   20-07-05 15:48

esimesele lasin teha ja peale kolmandat süsti hakkasid igasugused jamad nii et olime väga kriitilises seisus haiglas. Peale seda loobusin süstidest ja teistele lastele pole ühtegi teinud. Lapsed terved, ei ole allergiaid ega ka haiged mitte. Teetanuse süstid said koolis. Nüüd juba osad täiskasvanud ja tehku ise kui tahavad. Vanemal lapsel aga jäid eluaegsed tervisehädad. Olen täielik vastane.

Autor: Jansa
Kuupäev:   03-06-01 08:59


1-kuusena sai mu poja hepatiidisüsti, reaktsioon oli jube. Sattusin kuu aega hiljem ühte Tallinna marketisse, kus juhtusin pealt kuulma vestlust, kus kaks daami arutasid kellegi kolmanda vastsündinuga juhtunut stiilis "kuidas tal siis läheb ja mis laps teeb". Minu õuduseks rääkis üks neist, et (minu pojaga sisuliselt samal ajal sündnud tüdruk) suri hepatiidi vaktsineerimise tõttu 1-kuusena! Seda oli õudne kuulata.

Autor: emand kaseladvas
Kuupäev:   31-07-05 12:57


kalli liisu juttu on tõesti kena lugeda.
kurvaks teeb siiski see peagavastuseina tunne. need "tasakaalukad" vaktsineerijad on enamasti tasakaalukad veid seni, kuni kõik läheb nii nagu arst ütles. kui stsenaarium muutub, siis on segadus suur. ja seda tegelt sellepärast, et inimesed, kes väidavad end "oma peaga mõtlevat", ei tee seda, vaid on meditsiini pimedad tööriistad oma lapse töötlemisel.
pole lugenud siit ühegi mittevaktsineeritud ema kahetsuslaulu selle kohta, et oh häda, ei last vaktsineerida ja näe, mis sai!

eile kohtusin emaga, kelle laps 2 päeva vanem kui mu neljakuune tütar. 
nemad said päev pärast kolmikvaktsiini enesele külge mädase nahapõletiku. ei midagi hullemat, kui et laps hakkas laiguliselt mädanema. iga tund tuli üks laik juurde.
nüüd nad edasi ei vaktsineeri.
aga aega tagasi ka ei keera. väike tüdruk saab antibiotsikreemi.
muidu laps rinnapiimal ja väga hästi hoitud-arenenud:(

Autor: Birgit:(
Kuupäev:   08-04-05 21:09


Lugesin siin kõiki vanu teemasid, mis saada oli vaktsineerimise kohta. Miks küll varem pole need mind huvitanud?

Kolm päeva tagasi sai minu 5 kuune poja teise kolmikvaktsiini ja pluss veel meningiit ja lastehalvatus. Kuna pojal esimesel süstimisel miskit ei juhtunud, peale selle, et oli veidi uimane ühe päeva, läksime ka seekord rõõmsalt sutsu saama.
See oli kohutav, mis toimuma hakkas.
Palavik 39 kaks päeva, pisikesed veretäpid nahal ja poja pidev kiljuv nutt.
(palaviku suutsin hoida nii madala vaid tänu viinale)

Kõige kohutavam on selle juures see, et
arst kellega ma konsulteerisin, arvas et see on NORMAALNE. Usun et selliseid olukordi tuleb ette, aga et see normaalne oleks?????
Nüüd siis kolmas päev ja õnneks tundub et poja jälle endine, kuid sellist läbielamist talle enam ei soovi. Nüüdsest lükkuvad meie vaktsiinid kõik edasi, teeme ainult valikuliselt ja eelistame üksikvaktsiine.

Autor: triinu
Kuupäev:   30-07-05 21:33


Muud ei loe kui lapsed on peale süsti ära vahetatud ja muudkui nutavad, jonnivad jne. See ei ole ju normaalne ja see pole enam VÄIKE kõrvalnähtus.MIKS MIKS? Sõbranna laps viidi neljap õhtu haiglasse , oli karjunud 3 tundi hüsteeriliselt ja lõpuks nuttis hinge kinni ja minestas :(( See on kohutav mis nendega seal toimub, Lapsel oli tekkinud ka öösel krambid...mina tänan jumalat ,et oma last ei ole vakts.Ja mis KÕIGE KÕIGE hullem on see ,et arstid ütl ,et selliseid asju juhtub ja nemad küll ei usu ,et vaktsineerimisest, krt arstid raisk ...nii vihale ajavad-tunnistagu siis seda ,et kõik ei ole nii hiilgav ja tore.

Autor: brittany
Kuupäev:   06-04-05 22:19


mu venna
laps oli viimased 4 kuud haiglas nende kuramuse vaktsiinide t6ttu. krambihood olid 30 korda paevas, laps oli sondidega voodisse aheldatud, apaatne, teadvuseta... ja TOREDAD eesti arstid arvasid, et tegu ravile allumatu epilepsiaga ning andsid aga 2,5 kuusele titele uusi ravimeid, eraldi, kombineerituna jms..(paraku ka need sisaldasid elavh6bedat nagu vaktsiinidki.) l6puks avanes v6imalus laps prantsusmaale haiglasse ravile viia. selgus, et tegu pole epilepsiaga vaid TUGEVA elavh6beda myrgitusega. nii, et eestis ikka olge yliettevaatlikud, mida lapsele sisse systida lasete. olen kuulnud, et seal saab osta ise puhastatud vaktsiine. soovin oma pisikesele vennapojale kiiret paranemist, kui see yldse enam v6imalik on..

Autor: karvane ja suleline
Kuupäev:   27-04-05 09:57


üks minu töökaaslane käis terve perega puugi vastu vaktsineerimas. teistel polnud häda midagi, aga temal vallandas autoimmuunhaiguse, pool suve oli haiglas ja alles aasta pärast hakkas inimese moodi jälle välja nägema...

Autor: Mari
Kuupäev:   13-10-04 10:52


Minu laps põdes veidi peale esimest kolmikvaktsiini ja nii ma ostsin järgmise apteegist ise. Kas te olete lugenud, mis on selle ravimi infolehel kirjas. Hirmu ajab peale. Mina tegin selle süsti vaatamata sellele ikka ära. Kahjuks. Sest mis juhtus järgneval ööl oli hirmus. Infolehel kõige muude ähvarduste seas oli ka kirjas, et ravim võib põhjustada kuni kolmetunnist kiljuvat nuttu.
Meil selline nutt öösel oligi. Ja see oli hirmus ja jube ja kõik muud asjad kokku. Minu arust oli minu 1,5 aastane deliiriumis. Tundus, et ta nägi midagi koledat, sest pidevalt piilus kartlikult teki voltide vahele, ehmatas kergelt ja nuttis. Kiljuvalt.
Ma ei tea, kas keegi pole uurinud, mis seda nuttu põhjustab. Või ei julgeta seda põhjust lihtsalt infolehele kirjutada. Ma kahtlustan viimast. Mina oma lapse pealt tegin sellise järelduse, et see vaktsiin hakkab närvisüsteemi peale. Ja rohkem oma last katseloomaks ei tee.

P.S - loomult on mu laps rahulik ja öösel tavaliselt ei nuta.

Autor: Üks pikisilmi ootaja
Kuupäev: 20-07-05 16:24


Meil tehti süstid kuni kolmisvaktsiini esimese süstini, siis sai mõõt täis. Iga kord peale süsti oli lapsel kõrge palavik, peale kolmikvaktsiini lisandusid ka krambid. Mõtlesin, et aitab - poiss terve ja ilma allergiate ja haigusteta. Kuigi perearst üritas iga kord tema juures kontrollis käies uuesti vaktsineerimist pähe määrida, ütlesin ära. Ükskord kohe vihastasin, et kas tõesti poole aasta jooksul juba aru ei sa , et ei soovi vaktsineerida, lasi mul mingile paberile alla kirjutada ja sellega oli asi korras.

Autor: riigiamentik
Kuupäev: 04-01-06 09:29


Meie laps pidi peale 3 kuuseks saamise vakstineerimist teise ilma kolima. Hakkas meeletult oksendama, siis ülikiirelt alajahtuma, siniseks tõmbuma ja pupillid enam ei reageerinud. Lapse külm lõtv, mitte millelegi reageeriv keha minu sülles ja siis issit ka kiirabit oodates olid minu elu hullemad minutid. Õnneks saime kiiresti kiirabisse ja seal siis laps kuidagi koos arstidega toibus üles. peale seda järgmist vaktsiini tegema läksin juba käe-jalad (endal) värisemas. teised vaktsiinid sedasi mõjunud pole. Aga meil oli see nn riigi poolne (tasuta) vaktsiin. Tol korral kahjuks ei teadnudki, et on võimalik osta ka puhastatud vaktsiini. Ei taha kedagi ära hirmutada, kuid meie lapsega kahjuks sedasi juhtus. Praeguseks õnneks tagajärgi pole laps terve, tubli ja igati arenenud.

 

Autor: tarkur
Kuupäev:   20-07-05 16:26


minu lastel ka siiani kõik süstid õige aegselt tehutd ja ei ole mingeid probleeme olnud kuid mu sõbranna laps põdes peale kolmik vaktsiini saamist kõik kolm haigust korraga läbi.oli põnniga mitu kuud haiglas ja tekkis arengu peetus. ÕNNEKS on nüüd 4 aastat hiljem kõik ok ja laps jälle normaalne

Autor: metsapiiga
Kuupäev:   24-03-04 08:59


Ma ei jõua ega taha iga kord meenutada seost vaktsineerimisega, kui emad kurdavad, et näe, laps oli terve, aga peale 3. kuud... või peale 6-7 elukuud... üks häda teise otsa.
Närvilisus, allergia, arenguhäired, tähelepanu-, keskendumis- ja õppimishäired koolis ja enne kooli. 
Raskemaid lugusid ei viitsi tänasel kenal hommikul meenutada. 

Oma lapsi enam ei vaktsineeri. Olin teemaga ammu tuttav, aga otsuse tegemiseks pidin ikka omad vitsad saama :(

Autor: NB!
Kuupäev:   02-02-04 17:41


tuletan meelde jõgeval sel sügisel surnud tüdrukut, kelle haigus hakkas kevadisest b-hep vaktsiinist

Autor: tibu
Kuupäev:   07-05-02 14:50


Aitäh teile! No, kuidas ma nyyd siis alustan... Hmmm... Meil käis täna jälle kiirabi:( Kahju, et ei jöudnud kohe teie vastuseid lugeda... Lugu ise järgmine:
Syst tehti 9.30 ajal, tulime ilusasti koju, tibu söi ja siis rödule löunauinakule - kell oli 11. Kell 13 ärkas ta meeletu kisaga. Vötsin lapse ruttu sylle - ei aidanud! Pisarad voolasid mööda pöski, ise röökis nii, et käed krambis. Ma arvan, et kujutate ette, mis ma tundsin... Iss oli just läinud autole suvekumme alla panema, ma olin täitsa yksi. Laps röökis ja röökis - tundus mulle täiesti vöörana - väga sarnane olukord nagu kuu aega tagasi sellel jubedal päeval:( Helistasin ruttu issile, lastehaiglasse ja löpuks kiirabisse ka. Ei teadnud ju, kas see shokk on nyyd systist tingitud vöi liitub see hoopiski lapse ajudesse:( Nyyd on siis olukord rahunenud... Panin lapsele kyynla pepusse - sain ta rahunema.
Kiirabiarst (juhtus sama olema, kes ajuverejooksu päeval) vaatas lapse yle ja oli enam, kui kindel, et selline reaktsioon on tingitud systist. Lapsel on yks jälg täitsa paistes+ pool kannikat punane, köva ja ka paistes:( Meie arst ytles, et ta ei ole sellist reaktsiooni kunagi näinud ja asja hakatakse uurima... No, miks pärast peab see meie tibu nii palju kannatama? Öelge mulle...

Autor: kurvad kogemused
Kuupäev:   12-12-04 18:17


Meil kahjuks jah kurvad kogemused vaktsineerimisest. Nimelt 1.aastaselt tehtud MMR-vaktsiin ehk nn.leetrid-mumps-punetised.Nädal hiljem olime haiglas üsna kriitilises seisus niietjah......ei oska siin ei poolt ei vastu olla,kuidas õigem tuleb igaühel endal otsustada.Aga tuleb tõdeda,et vaktsiin võib ka väga halvasti mõjuda.

Autor: Mammamiia
Kuupäev:   26-06-03 20:12


tahate surnuid, aga palun!
meie lähisugulane täiesti terve imik suri 3,5 kuusena täpselt nädal peale trivaktsiini manustamist. muidu erk laps muutus täiesti loiuks ja magas tundide kaupa. ühel varahommikul kuumal heinaajal peale esimest hommikusööki avastas ema tema surnuna. lämbumisega tegu ei olnud.
täiesti mõistatuslik surm.

loomulikult surma põhjuseks vaktsineerimist ei kirjutatud. märge selle kohta isegi kustutati. selle kohta öeldakse, et hällisurm teadmata asjaoludel.
mina olin sellel matusel ja nutsin.
ema oli hullumas. väike beebi kirstu sees....
teist last ema enam ei vaktsineerinud. laps põdes läkaköha, köhis tõesti paar kuud. aga on siiski elus nüüd.

Autor: juba vana perekoolikas (logimata)
Kuupäev:   28-03-08 09:24


Minu jaoks oli kõige hullem olukord kui laps oli ligi 4 kuud vana ja sai mingi plaanilise kaitsesüsti. Enne seda oli ka neid saanud, kuid mingit hullu reaktsiooni polnud esinenud. Aga vot sellel ühel korral magas laps peale arstil käiku ikka väga pikalt õues vankris (jalutasin temaga). Hiljem viisin magava lapse tuppa, kus ta mingi 15 minuti pärast ärkas meeletult nuttes, korra oksendas ja siis suht kiiresti vajus ära. Hakkas nö alajahtuma käte vahel. Sain kuidagi last süles hoides mehele kõne teha, kelle töökoht kodust mõnesaja meetri kaugusel, siis veel sain ka kuidagi kiirabi välja kutsutud. Kui mees koju jõudis maksimaalselt 10 minuti pärast oli laps nagu laip. Enam ei reageerinud milelegi. Silmad seisid klaasistunud ja pea oli vajunud ühele küljele lapse keha oli jahe. Otsustasime ise haiglasse sõita (väikelinnas elame). Saime kiirabile tee peal enne haiglat vastu, tõstsime lapse turvahälliga kiirabisse ja alles kiirabi vastuvõtus olles mingi 10-15 minuti pärast laps alles hakkas elumärke ilmutama. Siis saadi ka maja pealt kätte arstid (mees ähvardas, et kui arste kohe kohale ei kutsuta, paneme lapse auto peale ja viime Tartusse). Mingeid süste ei tehtud ja rohtu ei antud. Proovid tehti need olid korras, arstid ei osanud millegagi seda terviseriket lapsel seletada pakuti vaid välja, et oli vaktsiini talumatus (laps muidu allergik ka). Vot peale seda õudsat päeva ei julgenud ma praktiliselt üksi lapsega kodus ollagi. Ja kaitseüste kardan ma siiani, kuigi oleme ikka kõik need ära teha lasknud. Aga tol hetkel olin minu hinnangul küll väga vähe puudu kui oleksime oma kaua oodatud ja väga kallist lapsukesest ilma jäänud.
Teine oli siis kui lapsel tuli maal vanavanematel külas olles kõriturse ja laps näost sinisena hingeldas, kiirabi tulek oleks võtnud aega ligi tund (ikkagi 50 kilomeetri kaugusele oli vaja tulla). Jälle laps auto peale ja kiirabile vastu sõitma. Kui kiirabis süst ära pandi, hakkas lapsel silmnähtavalt kergem. Hommikul oli juba laps elurõõmus ja enam-vähem terve.

Postitas: Aigi 89 (9,5k preili)
Kuupäev:   04/06/2010 07:44

 

Elasin ka ise selle üle. Täpselt nii nagu kirjeldatud siin. See oli siiani kohutavaim hetk mu elus, kui tõstsin lapse voodist, keha jahtunud, klaasistunud pilk ja ta lihtsalt OLI. St, et ei hoidnud oma keha kuidagi, ei liigutanud,ei reageerinud mitte millegile.
Ma ei ole suutnud seda siiani rääkida, nüüd aga loen, et seda teistel ka juhtunud ja jõudis lõpuks kohale, et see oli vaktsiini tagajärg.
Minu laps oli küll vanem, 7-kuune vaktsineerimise ajal, kuid see hetk.. see hetk jäi minu jaoks seisma,ma hakkasin röökides nutma, sest ma arvasin,et seda last ei ole mul enam. Loomulikult helistasin mehele ja kohe kiirabisse.
Seal olime mõttetult pool päeva, meiega ei viitsitud isegi tegeleda. Koguaeg vinguti vastuvõtutoas, et "meil nii palju inimesi jne, te hoiate voodit kinni, lapsel ju kõik ok" jne.

Lõpuks peale analüüse ikka targemaks ei saanud.
Samal ööl laps oksendas meeletult ja käitus jälle imelikult, kutsusime kiirabi koju
Tulid vaid ütlema, et laps tuleb haiglasse viia, nemad ei saa aidata.
Kogu selle teema peale mul endal viskas närvid kotti, kukkusin ise kokku ja oksendasin.
Peale seda juhtumit oli mul ikka mitu nädalat väga halb olla, närvid olid krussis, käed värisesid.
Ma loodan,et paljud sellist asja üle ei pea elama, see on kohutav!

Postitas: Kägu | 03/06/2010 23:32

 

meie alustasime vaktsineerimist hiljem (1,5 aastaselt) ja peale teist süsti teetanus-difteeria) jäi laps kohe larüngiiti, teine larüngiit tuli kahe nädala pärast, edasi 2 ndl pärast astmaatiline bronhiit, edasi kuu pärast järgmine astmaatiline bronhiit. minu lapsel seega langes immuunsus tohutult ja edasi polegi vaktsineerinud. tundub, et kogu selle jama peale on tal veel adenoid suurenenud sest noriseb läbi une kuigi nohu jms pole. tema õde hakkasin valikulelt vaktsineerima alles 3- aastaselt ja temal pole olnud mitte ühtegi kõrvalnähtu, isegi mitte punetust süstekohas. ma ise lasin ka endale teetanusvaktsiini teha ja selle tulemusena oli nädala poolest kerest halvatud+lisandus kopsupõletik :(

Postitas: Kägu (37+1)| 21/09/2010 17:47

 

Minu kahe sõbranna lastel on vaktsiini nn. tüsistusena lümf paiste läinud ja mõlema lapsel on see lümf Tallinna Lastehaiglas ära opereeritud.

Postitas: littlec | 21/09/2010 22:50 
     

Meil sama asi. Hetkel olema 1 kuu ja 3nädalat ja süstist läks parema kaenla all olev lümf paiste , tekkis muna, aga see on hästi väike muna.. 
ja arst oli kindel, et süstist..
ma kogu südamest loodan, et see möödub ise..

Postitas: Kägu | 21/09/2010 22:58 
     

BCG-ga tüsistused pole just harvad ja ega muud polegi midagi teha, kui oodata ja vaadata ja loota. enamustel siis ise läheb korda, kui organism suudab võidelda. kui isegi perearst ütleb, et ilmselt vaktsiinist, siis küsige, kas ta annab ikka infi edasi ka ravimiametile (või kuhu nad peavad teatama kõrvaltoimetest), sest enamus ei anna ja siis tulevad need müügimehed oma propagandaga, et kõrvaltoimeid ei ole ja vaktsineerimine on ohutu. tean ka ühte beebit, kellel läks mädanema lümfisõlm, perearst veel ise ka mulle rääkis seda lugu, samas ise ta ka ei anna infot edasi tüsistuste kohta. ja siis tuleb ravimitootja ja ütleb, et teateid kõrvalmõjudest ei ole.

Postitas: Jenkki | 30/09/2010 13:19 
     

Minu 5-kuusel on kaenla all auk, kust tuleb mäda vähemalt 2 kuud juba:(
Kirurg ei tahtnud lõigata, käskis braunovidoni peale panna.

Oh, oleks ma ka enne süstimist teadnud, et nii võib minna...

Postitas: Kägu | 06/10/2010 19:43 
     

Minul vanemale lapsele tehti 5 aastat tagasi see vaktsiin, ei olnud mingeid kõrvalmõjusid. Nüüd pesamunale tegime kuu tagasi ja ka kolm päeva hiljem oli 39 palavik ja 4 päeva hiljem laps üleni lapiline. Õnneks meil läks paari päevaga mööda, aga ära ehmatas küll. Äkki ongi kehv vaktsiin seekord sattunud...

Postitas: 789456 | 06/06/2010 15:09

 

peale DTL hib opv:
3 päeva lohutamatu nutt
verine kõhulahtisus + oksendamine
a-kontaktsus mitmeks kuuks (nagu hull oleks - ainult refleksid, aga inimestele ja asjadele ei reageeri. Pilk suunatud kaugusesse. Haarab mänguasja, aga ei vaata seda, vaid vaatab kaugusesse ja taob omale mänguasjaga vastu pead)

Kõige hullem asja juures on see, et abi ei saa:
- perearsti juurde helistasin, aega ei antud, ma olevat liiga palju ploome söönud. See, et ma polnud lapse sünnist saati ühtegi toorest asja suhu pistnud, ei muutnud nende arvamust
- 1220 viskas üldse toru hargile
jne...
minu järjekindla tegutsemise peale pääsesime siiski uuringutele, aga 2 KUUD!!!! hiljem. Siis saime "põneva" diagnoosi ja pideva jälgimise mitmeks aastaks.
--
Hää meelega laseks selle loo teiste hoiatamiseks meediasse, aga ei taha oma lapsest staari teha.

 

Postitas: Kägu | 06/10/2010 20:05 
     

Jätsin samuti tegemata selle.
Kui laps sai poolteist, siis pidin tegema, aga kuna ma ise pole punetisi põdenud ja nüüd ka uuesti rase, siis pidas arst paremaks mitte teha.
Olen siitsamast perekoolist lugenud, et
 ühel naisel nakatus laps samuti vaktsineerimisest punetistesse ja tema oli sel ajal rase, sai lapselt punetised ning asi lõppes kurvalt, seda last ta ei saanud.

Postitas: PinkAndGreen | 04/06/2010 09:54

Jah, pärast teist DTL-i muutus minu laps üleöö allergiliseks kõigele, mida enne oli kannatanud. Ehk siis sama RPA, mis enne, kõik piimatooted, mida mina olin söönud jne.
Laps 2a2k, haigusi kardan väga, aga kui üldse teen, siis edasi väga valikuliselt, ja järgmisele lapsele üldse mitte. Pärast seda DTLi pole enam ühtki saanud. Olen ajupesu saanud küll, aga nüüd hakkab allergia taanduma, ja ma ei taha seda uuesti läbi elada!

 

Postitas: p6rnikas | 04/06/2010 13:39

Palavik, unehäired, kisa, nahalööve- kõik sai laps vaktsiinist.

Autor: palun aidake!
Kuupäev:   29-01-06 16:01


mul yhe tuttava
poiss sai 4 päeva tagasi vaktsiini (puhastatud variant) ja nyyd juba kolmas päev palavikku 40!! palavik löi välja alles päev-paar peale systi.nohu pole,köha pole, poiss saab paracetamoni,aga möne aja pärast palavik jälle tagasi. mida teha? kas kellegil veel nii olnud? kuna ta ei ela eestis ja netti pole, siis palus mul siit kysida. laps 9 kuune.

 

Autor: nojah
Kuupäev:   30-01-06 15:44


minu pojal, kes sai ka tasulise süsti, algas ka kõrge palavik järgmisel päeval....kolm päeva pidasime kodus vastu, siis kiirabi viis haiglasse......öösel jooksis arst meie palatisse kohe, kui analüüside vastused kätte sai.....pojal olid nimelt kõik proovid väga halvad, tuli kiiresti AB-d andma hakata.....lõpuks selgitati välja, et pojal oli neeruvaagnapõletik.....täiesti terve laps jäi neeruvaagnapõletikku peale vaktsineerimist........kusjuures poisslastel neeruvaagna põletiku esinemine on erakordselt harv juhus.....enam ei lase oma last vaktsineerida

 

Autor: *
Kuupäev: 04-01-06 00:24


minu sugulase laps läks paar tundi peale teise (tasuta) kolmikvaktsiini saamist näost siniseks, oli justkui minestanud ja ei hinganud enam. kiirabi sai talle jälle eluvaimu sisse, edasi oli nädala haiglas.
arstid ei leidnud sellel mingit seost vaktsiiniga.
laps on kenasti arenenud ja terve, mingeid kahjustusi ei tundu olema.
hea, et tookord hing sisse jäi.
oma last vaktsineerisin esimest korda alles teise eluaasta lõpus, varem ei julgenud.

 

Autor: triin
Kuupäev: 04-01-06 13:18


esimesed 6 kuud oli lapsel kõik ok ja siis
 hakasid tekkima igasugused allergiad.Kohe peale 2 süsti :S mitte midagi ei talu enam. Nüüd laps on pea 2 aastane ja sööme ainult allergikute piima ja ploome. Ja ma tean miks laps äkki allergikuks hakkaks ...

 


Autor: mittevaktsineerija
Kuupäev: 04-01-06 14:37


Minu õde sai samuti peale vaktsiini kõrvapõletiku, samuti mehevend, kel siiani kuulmine kehv. Minul väiksena krambid peale vaktsKõige hullem ongi see, et arstid ei taha seostada haigusi, mis tekivad peale süstimist, vaktsineerimisega :(

 

Autor: Miina 4a ja 27+
Kuupäev: 04-01-06 15:14


puutusin taastusravis kokku just
kahe sellise lapsega, kel olid vaktsineerimise kahjustused. ühel neist oli ajuinsult ja sellest siis ühe kehapoole halvatus, vaktsiini üledoosist ja teisel epilepsia. ise sain ka vaktsiini tagajärjel epilepsia, mille peale minu ema keelas kõik hilisemad vaktsineerimised ära.

 

Autor: jah
Kuupäev:   06-04-06 21:06


Minul on lapsega olnud terve rida probleeme. Ühega neist soovitas arst lausa ajuloikust... Jamad algasid vaktsiinidest ja arstid ütlesid, et mis teha, inimesed on erinevad - koik ei kannata neid aineid, mis vaktsiinid sisaldavad. (elavhobedaühendid, formaldehüüd säilitusainena jne.) Elavhobe koguneb ajuvatsakestesse.
Homoöpaatia hoopis aitas. Loikus jäi seepeale ära onneks.
Ka allergiast saime lahti.
Koigele oleme abi leidnud.
Nüüd pole küll enam pikalt abi vaja läinud.
Arstide rehabiliteerimiseks peab möönma, et allergia puhul soovitas just perearst homoöpaatiat proovida, sest see on väga paljudel ainus asi, mis on aidanud.
Ka arstid juba möönavad, et koik need kortikoidid ainult suruvad sümptomid kinni ja ei lahenda probleemi.
Homoöpaatia toimib sügavalt.
Meie homoöpaat on ilmselt teisest koolkonnast - meil ilma aparaatideta, lihtsalt Materia Medica ja terad. Ja muidugi soovitused mida süüa jne.
Neid inimesi on ikka juba meeletult palju, kes on nüüd selle avastanud.
Ja see on nii tore, sest lapsed ainult voidavad sellest.
Aga muidugi pean möönma, et ega ma ikka algul ei uskunud küll, et mingid terad...
No eelarvamus oli ikka meeletu.
Ja ega neid oigeid teri pole vist koigi puhul nii lihtne leida. Meil on lihtsalt palju vedanud ka. Ise peab päris palju oskama jälgida ka, mis ja kuidas mojub.
Ega arste ei saa ka koiges süüdistada. Tartu ülikoolis ei opeta keegi homoöpaatia kohta sonagi, see on ikkagi "alternatiivmeditsiin", suure voimsa ja farmaatsiatööstuse rahastatud monopol-meditsiini ...korval, siiski.

 

Autor: Lota (Kätlin 3k kuune)
Kuupäev:   28-07-05 15:47


vat mina just võtsin siin hommikul sõna, et tooge mulle näiteid elust enesest, kel on halvasti läinud vaktsineerimise tõttu. ja sain nüüd hoopis teise allika kaudu teada, et
 meie oma sugulane oli väiksena koomasse langenud süstist ja samuti tema sugulane oli päris ära surnud. 10 tundi oli ema kätel nutnud ja lõpuks surnud. oh õudust. nüüd ma mõtlen hoolikalt, kas hakkan oma lapse eluga riskima. aga samas on ka haigused jubedad :S täitsa nõme valik.

 

Autor: !
Kuupäev:   16-11-06 16:41


Mul kõrini sellest jamast lapse ümber alailma mingi probleem nii kahju juba temast. Ühesõnaga eile sai ta oma esimese kolmikvaktsiini tasuta kell 10.15 oli kell, vaatasin veel ,et oh jumal tänatud kõrvaltoimeid ei mingeid laps oli normaalne ja siis kell 4 õhtul hakkas selline ootamatu metsik röökimine pihta,et ma ei tea paar korda tundus,et tal jäi hing kinni ma olin juba nii paanikas suutsin talle oma värisevate kätega siis küünla tagumikku panna seejärel jäi varsti magama, mitte küll kohe röökis u15min jutti nii kohutavalt.ja õhtul oli siis väike palavik 37,4 ja see palavik kuni praeguseni vahelduva eduga kord kõrgem kord suts madalam, no tema jaoks see palavik,sest tavaliselt tal t 36,3 no see selleks, aga hommikul rippus siis rinna otsas u. 2 tundi ja peale seda enam ei söönud alles nüüd õhtul sõi u10 min. Ma ei tea helistasin ja küsisin kas küünalt panna- ei soovitatud(1220). Mis teie arvate, mul siuke tunne,et ma ei tahagi teda enam vaktsineerida, ahjaa unustasin mainida praegu siis esimene hetk, kus ta magab -päev otsa kandsin kätel nii viril oli.

Autor: pl
Kuupäev:   16-11-06 15:26


käisime eile vaktsineerimas, lapsel 38.5 palavik,nutab,väriseb.läksime öösel haiglasse, aga siis hakkas üle minema, nii et koju tagasi. Aga laps ikka närviline ja teistsugune. Eks me jälgime nüüd teda, kuidas on. Kahtlen kas lasen enam vaktsineerida, kui siis tasulise vaktsiiniga.3 kuune laps.

Autor: kikukas
Kuupäev:   15-11-06 17:42


kusjuures juhtus jah- lapsel hüsteeriline nutt mitu tundi + laps ei keera end enam, enne seda keeras kaks nädalat juba, seega niisama lihtsalt laps laps keeramist ei unusta. Tegu siis nüüd 3- kuuse lapsega. Teine laps 2,5-aastane.

Autor: Reesi
Kuupäev:   15-11-06 15:57


olen kuulnud ühest lapsest, kes jäi väga raskelt haigeks, arvati, et langetõbi. Uuriti siin ja välismaal ja lõpuks selgus, et tegemist b-hep puhastamata vaktsiini kõrvalmõjudega

Autor: jinxx (15.07.06)
Kuupäev:   31-10-06 12:19


Tundub, et just pärast vaktsineerimist on meie pojal unerütm totaalselt sassi läinud. Varem sai rahulikult umbes 21 ajal magama panna, öösel üks sööma ja 7-8 ajal üles. Päeval 2-3 unepausi. Nüüd väga raske teda õhtul magama saada, ärkab mõne tunni pärast, siis jaurab mõnda aega (eile oli tunne nagu ei tahaksi enam magama jääda, lõpuks kaisus uinus, kuna ise ei jaksanud enam tema voodi ääres kussutada). Ja päevauned on ka sassis :S
Kas keegi oskab kommenteerida - on see ealine iseärasus, et sellest vanusest enam ei magata nii palju ja peaks päeval rohkem üleval majandama, piisab 1-2 unest?
Või ongi see ajutine nähtus pärast kolmikvaktsiini (tasuta vaktsiin, väikse palavikuga u38kraadi, mis kestis kolm päeva).
Tänud vastajatele!

 

Autor: ccv
Kuupäev:   31-10-06 13:16


meil on kah sassis nagu kõik.. tukub vahepeal ja on jälle kauem üleval...
10 päeva nooremad oleme, ja tasulise vaktsiini võtsime.. ilma palavikuta kulges.
põhimõtteliselt on samamoodi unerütm muutunud!
ei suuda uinuda ja pikalt magada..
kahju:(

 

Autor: mari
Kuupäev:   11-10-06 08:48


reedel
tehti lapsele teetanus-läkaköha-tifteeria vaktsiin (tasuline), esimesel õhtul oli kõik ok, aga järgnevad 4 ööd on lausa kohutavad olnud, laps sipleb, rahmeldab,punnitab,nutab läbi une ja seda peaaegu terve öö, ühesõnaga on selline närvilineei tea kas võib see olla vaktsiinist või on lihtsalt mingi kokkusattumus, täitsa murelikuks teeb

kohe.

 

Autor: piret
Kuupäev:   11-10-06 12:36


võib küll olla vaktsiinist. 
mina käisin oma lapsega neuroloogi juures,
 mureks käte-jalgade värinad ja tahtmatud tõmblusednärviarst küsis esimese asjana, et kas te läkaköha vaktsiini olete teinud. Hea, et me ei olnud, muidu süüdistaks veel ennast lapse hädades.

Autor: ...
Kuupäev:   27-10-06 14:00


Meil on esimene laps saanud kohusetundlikult kõik vaktsiinid kätte. Nüüd on kasvataja poissi kirjeldanud vahel kui 
autistliku last, kes elab omas maailmas ja ei tee teistega koos töövihiku harjutusi kaasa. Samas olles kohati hüperaktiivneVahetult peale vaktsineerimisi mäletan ainult ühte kõrvaltoimet, pealt kolmandat mitmikvaktsiini oli lapsel jalg terve järgmise päeva halvatud :( 
Nüüd, kuus aastat hiljem, oleme hakanud tagajärgedega tegelema ja loodame homöopaadi abiga enne kooliminekut asja kontrolli alla saada.
Teine laps on saanud oma vaktsiinid valikuliselt. Tehtud on üksikuna meningiidi vastane vaktsiin, põhjusel, et kardan seda haigust. Ei tahaks riskida sellega, et läbi oma kartuse lapsele selle haiguse kuskilt hangin. 
Teiste haiguste osas olen ennast kurssi viinud infoga mida nende saabumisel peale hakata. Kindlustunnet lisab ka tuttava homöopaadi olemasolu.

Autor: ei vaktsineeri
Kuupäev:   02-10-06 10:38


Olen otsustanud esimesel eluaastal mitte vaktsineerida. Ja hiljam pole enam kõik vaja lasta teha :-)
Eestis saab kuni 1. eluaastani beebi kokku 22 vaktsiinidoosi, mis tehakse 8 süsti + 3 korda tilgad keelele. Soomes samal ajal saavad llapsed 15 vaktsiinidoosi ja seda kokku 3 süstiga... Kusjuures need tilgad on nt USAs ja Soomes ja isegi Leedus keelatud, kuna on väga ohtlikud... 
Sünnitusmajas tehakse B-hepatiit - olen kindel, et mu laps ei nakatu esimese eluaasta jooksul sellesse haigusesse

Ei lase oma lapse immuunsüsteemi ära rikkuda nii vara! Kuigi tegin seda vanema lapse puhul kahjuks ja kahetsen seda siiani... Ja ostsin ka tasulise vaktsiini, aga ka
sellega tekkis väga vastik reaktsioon... Enam last valmis piinama ja kannatama panema ei ole...
Igaüks teeb oma valiku ise

Autor: Liisu
Kuupäev:   29-09-06 15:26


Mina ei ole ka oma kahte last vaktsineerinud ja seda teadlikult. Sest kõik see, mis arstid ütlevad ei pruugi olla tõsi.
Olin Saksamaal lapsehoidja ja seal oli
pere noorim laps invaliid, kuna tal oli tekkinud vaktsiinist tüsistus. Pereema, kes oli arst oli spetsialiseerunud siis nendele lastele ja see oli päris kohutav, mida ta rääkis. Ütleme nii, et see pani mõtlema. Samuti on minu täditütar tänu vaktsiinidele eluaegne astmaatik. Seega mina ei ole oma lapsi vaktsineerinud teadlikult.
Samas kui küsida, miks te olete valstineerinud, siis oskavad vaktsineerimise pooldajad vastata vaid seda, et hoiatakse ära haigusi. Statistika räägib aga oma ees - haigestunute seas on 65% vaktsineerituid lapsi.

Autor: K.
Kuupäev:   30-09-06 11:35


Mina keeraks aega tagasi kui ainult oleks võimalik. 
Vaktsiin tegi minu lapsele kurja ja nüüd me siis võimleme ,maseerime,ujume ja üritame väga-väga tublid olla ,et lapse käeke hakkaks liikuma. (1a.ja 2a. vaktsiini ei julgend enam teha).Kurb on lugeda kui mõni lapsevanem tahab ,et maailmas oleks rohkem ruumi..... ja veel kelle arvelt.Jõudu ja päikest kõigile.

Autor: päevakera
Kuupäev:   01-07-04 18:55


9-kuune pojaraas sai teise sutsaka difteeria-teetanus-läkaköha kätte pluss lastehalvatuse tilgad (tasuline vaktsiin). esimese süsti järel ei juhtunud midagi, aga nüüd on päris kole...
 kolmandat päeva tekib ja kaob nahale lööve, suured punased laigud, hirmus rahutu ega saa magada, ärkab umbes poole tunni tagant nutuga, ripub ainult emme küljes kinni... arst ei hoiatanud muu kui võimaliku palaviku eest, seda ei ole. 
kas on kellelgi samuti juhtunud ja kuidas toimisite? ja kas on olemas veel mingit kolmandat varianti sellest vaktsiinist kui ainult see tasuta ja Infanrix?

Autor: kolmanda lapse ootaja
Kuupäev:   02-10-06 10:19


ostsin tasulise, 
laps jäi palavikku, 3 päeva üle 39 palavik, süstikoht paistes....
Järelikult vahet ei ole kas tasuline või mitte, need vaktsiinid mida eestis tehaks on niikuinii jamad
nüüd enam ei lase vaktsineerida

Autor: Tatsukas (p. 3 kuud)
Kuupäev:   09-05-05 19:52


Kas teil ka nii, et
samal õhtul (peale vaktsinatsiooni) hirmus hädakisa, mida ei saa eriti leevendada? Küll on kurb, lapsel nii häda käes :(
Kas see süstikoht valutab siis nii hirmsasti?
Hirmsatel vaktsinatsioonivastastel praegu mitte kirjutada - niigi on meil kehva :((((

Suur-suur aitehh, kes kirjutavad.

Autor: liska
Kuupäev:   14-07-05 13:52


nii palju võin öelda, et tegemist minu lähedase sugulase lapsega, kes mulle väga kallis ja tema
sai peale poole-aastast vaktsineerimist ajuturse ja sellest tuli tal palju hädasid, milles üks näiteks see, et rääkima hakkas ta 7 aastaselt !
sellepärast ei mõistagi paljud , et nendega pole kunagi midagi halba juhtunud. väga tore on!!:) tõesti on, aga mina ei tee vaktsiine, mitte ühtegi. sest ei taha sama läbi elada nagu sugulane.. ja tema väike laps, kes küll nüüd on paranenud, aga sama pole enam kunagi.
ja mis sest vaktsineerimisest siis temal kasu oli? hoopis kahju oli.
kõik inimesed, lapsed võtavad vaktsiine erinevalt vastu ja ei saa nii, et kõik on ühtemoodi.
kõrvaltoimetena vaktsiinidel ka kirjas need harvad juhtumid ja siis kõik mõtlevadki, et need ju nii harvad ja minu lapsel vaevalt et nii läheb. aga vot mul selge erand siin silme ees hetkel !!!!

lihtsalt arstid ei tohiks öelda, et see on KOHUSTUS js et PEAB jne jne. ja eriti seda, et ma mõrvar olen ! arstid peaksid rääkima ja võibolla suunama, aga mitte käskima ja ise asju paika panema. normaalne oleks, nagu ma juba rääkisin, see, kui arst ütleks, et see on enda otsus ja ei hakka sind tänitama, ükskõik mis valiku siis teed.
ja samas
kui teed vaktsiinid ja lapsega juhtub midagi, siis arst ei pea seda haiget last kasvatama , ema peab temaga olema aga terve elu! ja siis jääb alati hinge kripeldama, mis oleks kui....

Autor: lill
Kuupäev:   14-07-05 13:53


mina ei vaktsineerinud ja mu arst ütles,et ainult asotsiaalid ei vaktsineeri :)
samas minu kunagine klassiõde ei ole ka ühtegi vaktsineerimist saanud ja tema ema oli (on vist praegugi) lastearst, kes tugevalt vaktsineerimist propageeris ja soovitas.Samas oma mõlemad tütred jättis vaktsineerimata.

Autor: plontn
Kuupäev:   14-06-05 09:54


Aga
meiega juhtus kole lugu pärast kolmandat süsti (esimesed kaks ei tekitanud mingit probleemi),kuigi oli puhastatud vaktsiin.Laps oli rõõmus ja kõbus pärast süsti ning jäi õue tuttu vankrisse magas oma kolm tundi ära ärkas oli ikka kõik ok ja umbes poole tunni pärast hakkas õudus pihta....:( Laps läks sinakas-lillaks ,käed jalad külmaks,huuled sinised...nahk oli marmorjas (nii sai kiirabi paberitesse kirja) lõug hakkas kramplikult tõmblema...ja see kestis umbes15 min., kui kiirabi saabus siis oli juba hullem möödas. Meid viidi natukeseks jälgimis palatisse ja seal tõusis suur palavik ning asi normaliseerus.
Nüüd on ees b hepatiidi kolmas süst, kardan ei julge enam last süstida lasta! Olen alati muidu vaktsineerimise poolt olnud aga nüüd ei tea enam! Ja lapsel pole mingit allergiat ega midagi...

Autor: kukrik
Kuupäev:   06-05-05 13:16


läkaköha on täitsa mõttetu...see on ohtlik ainult esimesel 3 elukuul!!! tegin siiani kõik süstid(kuni 5 kuud) ja mul polnud üldse õrna aimugi ,et neil vaktsiinidel mingid tüsistused võivad olla ,aga kui viimast korda käisin süsti tegemas ,siis oli seal mingi hull jama (politsei kohal ja ema nuttis närviliselt)...ei saanud aru miks selline tüli ja miks siis kohe politseid vaja jne ,aga pärast
arst ütles ,et ühe naise lapsel tekkisid rasked krambid ja et nüüd vaakub haiglas elu-surma vahel...arst oli endast väga väljas, sest teda ju süüdistati (mina arvan, et ta ju tegi ainult oma tööd)... igal ühel ju vastureakstioon erinev.Minu lapsel pole siiani midagi olnud,aga pärast pikka omal käe uurimist sain aru, et loobun vaktsiinidest...jumal tänatud ,et ma midagis ellist pealt nägin ,sest muidu oleksin loll ja harimatue dasi ja usuksin heasüdamlikult naeratavaid arste edasi...teemalagataja minu sinu asemel uuriksin seda asja veel ja üritaksin ikkagi kuskilt selle teetanuse vaktsiini ikka kaubelda.

Autor: Eve
Kuupäev:   16-09-04 21:08


kas sa tilkasid ka said?

meil oli reaktsioon lastehalvatusele, jalad enam ei kôverdunud, olid sellised kanged, kui mähet hakkasin vahetama, röökis laps valudes, kôht kivikôva ja käis halvasti läbi, samuti oli väike palavik. Suurem osa möödus 3 päevaga, tervenisti korras nädalaga.
Zyrteci tilgad aitavad selliste reaktsioonide vastu. 3tilka 2x päevas ja loomulikult paracetamol palaviku alandajana.

Autor: kristel ja 3,5 kuune kutt
Kuupäev:   16-09-04 22:51


no jah söimake kui tahate...poja on minu esimene laps ja pole köigi asjadega kursis veel.....USALDAN ARSTI!
Tean küll(!) mis süstid tehti....
arst (asendaja) lihtsalt ei hoiatanud järelmöjude eest! Ütles lihtsalt, et vöib väike palavik töusta...siis anda neid küünlaid, ei maininud paistetust jne.

bottom of page