top of page

Arhiiv

Siia on kogutud läbi aegade peavoolumeedias ilmunud artiklid vaktsiinidega kaasnevatest ohtudest ja kõrvalmõjudest.

...Kas vaktsiinid võivad olla nakatatud vähkitekitavate ja immuunsussüsteemi allasuruvate viirustega, mis võivad põhjustada uuel aastatuhandel uusi katke?...

...Oluline küsimus, mida kõik paistavad vältivat, on: kas vaktsiinid põhjustavad vähki?...

...WHO oli töötanud välja ja katsetanud rasestumisvastast vaktsiini üle kahe aastakümne ning et teetanusesüsti saanud naiste organismis ei tekkinud mitte ainult teetanuse antikehad, vaid ka ohtlikud rasedushormooni antikehad. HCG hormoonita on loote areng pärsitud. Seega oli tegemist peidetud rasedusvastase vahendiga...

...Kas vaktsiinid võivad olla nakatatud vähkitekitavate ja immuunsussüsteemi allasuruvate viirustega, mis võivad põhjustada uuel aastatuhandel uusi katke?...    

...Vanemad viisid poja Moskvasse täiendavatele uuringutele, mis kinnitasid, et kaasasündinud defekti lapsel pole, ainsa põhjusena tuli kõne alla reaktsioon puugivaktsiinile...

...Vanemate järelepärimised vaktsiini tootjafirmalt Baxter ja selle Eestisse vahendajalt Oriolalt on jäänud vastuseta...

Kaitsepookimise poolt & vastu 

märts 2006 (ajakiri Pere ja Kodu)

...Tallinna lastehaigla pediaater Krista Urbsoo on aastate jooksul näinud hulgaliselt nii tõsiseid haiguskahjustusi kui ka kaitsepookimise tagajärjel tekkinud tüsistusi. Ta on näi­nud mädase ajukelmepõletikuga lapsi, kellele jääb hoolimata tohtrite jõupingutustest eluks ajaks ajukahjus­tus. Aga ta on näinud ka kaheksa tundi pärast vaktsineerimist tekkinud krampe. Lapse olukord oli nii halb, et teda päästis vaid kiire intensiivravi...

...Kuna perearstidel pole otsest kohustust vaktsiinitüsistustest ravimiametile teatada, kuulavad nad patsiendi kaebused küll kaastundlikult ära ja teevad tervisekaardile sissekande, kuid teatist ei kirjuta... 

Vähem süsti koduloomadele!

18.02.2010 (Eesti Ekspress)

...Pidev ülevaktsineerimine tekitab koeral rohkem tervise- ja iseloomuprobleeme, kui vaktsiin peaks ära hoidma, leiab staažikas koerakasvaja. Liiga palju vaktsiine kutsub koeral esile autoimmuunhaigusi ja teisi terviseprobleeme. Nii et tihe loomakese sisikonna mürgitamine lühendab tema eluiga...

...Ajal, mil lapsevanemad võtavad üha sagedamini vastutuse oma lapse organism vaktsiiniga mürgitamata jätta, peavad ka lemmikloomaomanikud julgemalt oma hoolealuseid kaitsma...

Reality-staari Jade Goody surma järel on tuhanded naised kiirustanud emakakaelavähi kontrolli või oma lapsi vaktsineerima. Samal ajal kurdavad juba vaktsineeritud teismelised karmide kõrvalmõjude üle.

...Suurbritannias on emakakaelavähi vastu vaktsineerimine igapäevane protseduur. Nüüd on selgunud, et elusid päästev vaktsiin võib ka ise tervisele ohtu põhjustada.

...Kuigi Eestis reklaamitakse rohkelt emakakelavähivastast vaktsiini, siis nii Suurbritannias kui Ameerikas räägitakse vaktsiini mitmetest kõrvalmõjudest. Hiljuti oli Oprah' vestlussaates günekoloog, kes ei soovitanud ülepeakaela end vaktsineerima joosta, kui pole just tõsist eelsoodumust.

Kas dieet päästab Jane ravimatust haigusest?

detsember 2008/jaanuar 2009 (ajakiri "Meie Pere")

Suijade pere keskmine laps, Jana, sündis täiesti tervena, kuid tunnistati aasta hiljem autistiks. Omas maailmas elajaks. Igavesti ja lõplikult. Ometi on Jane hakanud kiiresti paranema - tänu ülitäpsele dieedile, mis välistab kõik proteiinid – jahutooted ja piima.

...Praegu kasutataksegi paljudes Euroopa riikides ja Ameerikas tiomersaalivabasid vaktsiine. Mõistagi ei vabanetud elavhõbedaühendist niisama, seda millegagi asendamata, ning mõistagi on ikka aktuaalsed teised massvaktsineerimisega seotud ohutegurid: allergiate teke, viirustega, kantserogeensete valkude ja võõra DNA-ga nakatumise oht, immuunsüsteemi nõrgestamine, autoimmuunhaiguste teke, vahetult avalduda võivad anafülaktilised reaktsioonid jne.

...Rõõmustav on siiski, et arenenud maailmas on midagi liikuma hakanud. Vaktsiinides sisalduv alumiiniumhüdroksiid on küll samuti närvisüsteemi degenereeriv aine, kuid siiski väärib tunnustust, et vähemalt sedavõrd mastaapsest laste sandistajast, nagu on elavhõbe, hakatakse loobuma.

Eestis kasutatakse ohtlikku gripivaktsiini

01. veebruar 2010 (Eesti Ekspress)

...Väliseesti arsti, Rootsis elava sisemeditsiini ja töötervishoiu spetsialisti Jaan Suurküla väitel kasutatakse Eestis elavhõbeda- ja skvaleenisisaldusega gripivaktsiini, mis võib tekitada kahjulikke kõrvalmõjusid. Samast vaktsiinist keeldus Saksa sõjavägi.

Elavhõbeda mürgised mõjud

oktoober 2007 (ajakiri Pere ja Kodu)

24aastane noormees tõuseb Vanemuise kontserdisaalis püsti ja lehvitab naeratades saalitäiele rahvale. Miks? Sven Paatsi pole äsja esitanud ei säravat aariat ega dirigeerinud sümfooniat. Arstid, psühholoogid ja psühhiaatrid aplodeerivad talle ainuüksi seepärast, et ta nende ees seisab.

Sven, kes veel kolm aastat tagasi elas iseenda maailmas – rääkis vähe, tuiutas tundide kaupa keset tuba ega lubanud emal ennast kallistadagi –, vestleb nüüd võhivõõra inimesega.

Kas dieedi ja toidulisandite abil on võimalik paraneda sellistestkaasasündinud rasketest haigustest nagu autism, langetõbi, hüperaktiivsus, Alzheimeri tõbi jt? Või on see vaid murest murtud lapsevanemate soovmõtlemine?

...Statistiliselt on väikelaste vaktsineerimisest ühiskonnas haiguste vältimisel kasu, kuid mõnele lapsele võivad sel olla saatuslikud tagajärjed.
...Sirli Kivisaar sattus kaks aastat tagasi oma 2,5kuuse lapsega haiglasse. "Vastuvõtus öeldi, et mul on täiesti normaalne kahekuune laps, kuid võeti ikkagi neuroloogiasse sisse."

...Viimase nädala jooksul on käivitatud ulatuslik kampaania vaktsineerimise propageerimiseks. Ilmselt on ravimifirmad selliseid kampaaniaid korraldanud igal sügisel, aga seekordse ürituse eetiline tase ületab tavaarsti taluvuse piiri.

...Haigekassa jättis tähele panemata, et odavamat vaktsiini tuleb lisaks kolmele korrale manustada veel iga viie aasta järel – nii suureneb hind, samuti Euvax Bga organismi jõudva elavhõbeda hulk.

Mõlemad vaktsiinid on praegu Eestis kasutusel. Euvax B pole Euroopa Liidus ebapiisavate kliiniliste uuringute tõttu registreeritud ja Eesti liitumisel tuleb see preparaat kasutusest eemaldada.

...Füsioterapeudi sõnul kannab vaktsiiniaktsioon ühest sõnumit: ka farmaatsiatehased tahavad kasumit teenida. «Millegipärast ei räägita sugugi sellest, milliseid tüsistusi vaktsineerimine põhjustab ja kellele on see vastunäidustatud,»

...Eesti homöopaadid juhinduvad Nobeli alternatiivpreemia võitnud homöopaadi George Vithoulkase uuringutest, mis kinnitavad, et tsivilisatsioonihaiguste üheks süüdlaseks ongi vaktsineerimine. Näiteks multiskleroos on läänemaailmas laialt levinud, aga täiesti tundmatu aafriklaste, aasialaste ja lõunaameeriklaste seas, kes ei ole lääne meditsiiniga kokku puutunud.

...Sotsiaalministeerium sõlmib seagripivaktsiini ostmiseks lepingud ravimifirmadega Glaxo SmithKline (GSK) ja Baxter. Kuid mõlemal firmal on esinenud probleeme vaktsiinide tootmisel või töötlemisel.

...Tšehhi uudisteagentuur Ceske Novini.cz teatas augustis sealsele tervishoiuministeeriumile viidates, et kõnelused vaktsiinitootja Baxteriga katkesid pärast seda, kui firma ei suutnud anda garantiid oma vaktsiini ohutuse kohta. Kokku ei suudetud leppida ka selles, kes kannab vastutust vaktsineerimise võimalike kõrvalmõjude eest.

...2004. aasta, mil Madleen Genfis käis, oli tema peres murranguline. Vanemad saatsid Kevini uriiniproovi Pariisi laborisse, mille aadressi Madleen konverentsil oli saanud, ja sealsete uuringute tulemusena selgus, et Kevinil on raske elavhõbedamürgistus. 

...“Praegu tean, et need olid autistlikud jooned, kuid siis ei öelnud seda keegi,” sõnab Madleen. 

...Kui vaktsiinid oleksid nii efektiivsed, nagu meid tahetakse panna uskuma, miks on siis vaja aina uusi ja uusi vaktsiine uute haiguste vastu?

...Miks püsivad ja suurenevad allergiad ja muud moodsad haigused? Kas on liiga ülepakutud väide, et mida rohkem vaktsiine, seda nõrgem ja haiglasem on inimene?

...Me ei pea olema tingimata vaktsineerimiste poolt või vastu, kuid igaühel meist, seda eriti lapsevanematel, on õigus olla kursis sellega seotud küsimuste ja probleemidega.

...THL tahab enne vaktsineerimise jätkamist uurida välja, miks laste ja noorte hulgas on sagenenud kontrollimatu lühiajaline unevajadus

...THL oletab, et haigestumiste sagenemise taga on kas seagripp, vaktsineerimine, vaktsineerimise ja infektsiooni ühismõju või veel mingi muu asjaolu

Uuringu eesmärgiks on selgitada välja ravimi- ja biotehnoloogiafirma GlaxoSmithKline poolt välja töötatud vaktsiini tõhusus ning ohutus lapse organismis meningokokk-nakkuse vastu immuunsuse tekitamisel.

Uuring on saanud heakskiidu Tallinna Meditsiinuuringute Eetikakomiteelt ja ravimiametilt.

Terviseameti hetkel TV3s käimasolevat vaktsineerimise telekampaaniat toetavad teiste hulgas samad ravimifirmad, kellelt sotsiaalministeerium ostis hiljuti suurtes kogustes seagripivaktsiini, mis nüüd kipub kätte jääma.

Telekampaanias manitsevad tuntud Eesti arstid elanikke end vaktsineerima. Kampaania meediakulud on terviseameti teatel 250 000 krooni ja kestuseks teles on planeeritud üks kuu.

Kampaaniat toetavad mitmed ravimifirmad, teiste hulgas GSK, Baxter ja Aventis-Pasteurm kusjuures esimeselt kahelt ostis terviseamet hiljuti seagripivaktsiini, mis nüüd elanike huvipuuduse tõttu aeguma kipub.

Terviseamet sõlmis arstitudengitega kokkuleppe, mille kohaselt hakkavad viimased populaarsetes  internetifoorumites vabatahtlikena vastama vaktsineerimisalastele küsimustele.

Arstitudengid hakkavad teiste seas seirama Perekooli, Delfi naistekat, Buduaari, Beebiveebi, Perefoorumit ja Ilumaailma ning osalevad kampaanias tasuta kuni mai lõpuni.

Ravimiamet andis rohelise tee hiljuti skandaali põhjustanud firma Chiron Behringi lastele mõeldud puukentsefaliidi vaktsiini Encepur K uurimiseks ja arstid hakkavad seda süstima 6-11aastastele Eesti lastele.

Täiskasvanutele mõeldud vaktsiin Encepur on Eestis juba kasutusel. Lastele mõeldud Encepur K on pisut lahjem ja sellest on jäetud välja loomset päritolu abiaine, mis põhjustas vaktsineerimise kõrvaltoimena allergilisi reaktsioone.

Enne kui skandaalse loo üksikasjad avalikuks said, olid paljud Tallinna lasteaedades ning ka Lääne-Virumaal Kunda keskkoolis üleskutset lugenud lapsevanemad juba nõus oma last tasuta puukentsefaliidi vastu vaktsineerida laskma.

...DTPolio (difteeria-teetanus-poliomüeliit ehk lastehalvatus) vaktsiini müük peatati ajutiselt. Ametlikuks põhjuseks toodi, et selle vaktsiiniga kaasneb liigselt allergilisi reaktsioone. Tõenäoliselt sai vaktsiini müümise peatamisel määravaks asjaolu, et üks laps suri mõni tund pärast antud vaktsiini manustamist.

...Selle aasta alguses oli Euroopas äge diskussioon emakakaelavähki põhjustava haigustekitaja vaktsiini osas, kuna vaktsineerimisjärgselt esines nii surma kui raskeid tüsistusi.

...Kaks aastat tagasi lõpetati Soomes rutiinne laste tuberkuloosi vastu vaktsineerimine, kuna vaktsiinitüsistuste ravimine läks kulukamaks kui potentsiaalse tuberkuloosi haigestumise ravimine.

...Viimase viie aasta jooksul on gripisüsti tagajärjel surnud kokku 23 inimest. Lisaks mitmele surmajuhtumile on pärast gripisüsti saamist haiglaravi vajanud 123 inimest.

...Gripisüsti tagajärjel on inimesed saanud infarkti, veremürgitusi ja haigestunud kopsupõletikku. Samuti on kõrvalnähtudena täheldatud astma hooge ja neerupuudulikkust.

...Kuigi vaktsiinid peaksid pakkuma raudkindlat kaitset, muudavad need inimese hoopistükkis nakkuste suhtes vastuvõtlikumaks. See omakorda paneb aina suurema arvu inimesi grippi nakatuma ja seejärel tekitatakse valet mõtlemist, et inimesed vajavad gripi eest lisakaitset ning peaksid ennast uuesti vaktsineerima.

...Vaktsiiniga levitatakse inimeste seas nakkushaiguseid, mis tekitavad suurema nõudluse gripivaktsiini järele.

...Indikaatorite täitmise eest on perearstil võimalik saada maksimaalselt 6441,92 eurot

...Kvaliteediindikaatoriteks on tegevused, mis on suunatud ennetustegevustele, krooniliste haiguste ägenemiste vältimisele ja tüsistuste ärahoidmisele. 

...jääb mulje, et ravimifirmade kinni makstud reisid on mõeldud lipsu lõdvaks laskmiseks ning uute ravimite asemel on koolitusreisil testitud peavalutablettide toimet.

...reeglina võtavad arstid välisreise kui loomulikku ja aastaid kestnud hüve, mis justkui iseenesest mõistetavalt kaasneb arstitööga.

...«Ma ei soovita teile riiklikku vaktsiini. See sisaldab elavhõbedat. Võtke tasuline! See on puhtam,» soovitas perearst kaheaastase Robini emale, kui mindi polikliinikusse last vaktsineerima.

...Enamikku Eesti lapsi kaitsesüstitakse elavhõbedaühendi jääke sisaldava vaktsiiniga sellepärast, et see on riigile odavam.

...«Aga ükski ravimikompanii ei taha, et inimene terveks saaks. On vaja ravimit, mida saaks kogu aeg patsiendile müüa, kuni ta saab 80aastaseks!»

...«Geenivaramu tahtis ainult raha-raha-raha. Andke veel miljoneid, siis saab tulemuse.»

...«Tee sporti ja hoidu ravimitest!»

...Päev enne poisi haigestumist toimus Raasiku ambulatooriumis plaaniline revaktsineerimine mumpsi, leetrite ja punetiste vastu. Ka järgmisel päeval uude grippi haigestunud ja kaks päeva hiljem surnud poissi vaktsineeriti.

...Poisil ei olnud neljapäeval ei palavikku ega ka ühtegi terviseprobleemi.

...Nagu eelnevat selgus, et pea meie Ravimiamet raskemetallide kasutamist ohtlikuks. Seda enam peab igaüks meist, eriti aga lapsevanemad ISE silmad-kõrvad lahti hoidma, sest vabandused stiilis: ma sellele ei mõelnud, ei tee tehtut olematuks. Kõik, mis on seotud ravimitega on seotud riskiga. Valikute langetamiseks tuleb pluss poole kõrval endale alati selgeks teha ka miinuspool ja seejärel lähtudes riskifaktoritest ja plusse-miinuseid kaaludes langetada ENDA otsus.

...Kui paljud teavad, et vaktsiini kõrvalmõjud ei pruugi ilmneda kohe, vaid ka alles kuu-kahe-kolme pärast?

...WHO hinnangul on vaktsineerimiskahjustused mingile osale vaktsineeritutest vältimatud.

...Tunnistatakse, et sageli puudutavad vaktsineerimiskahjustused lapsi, kes vajavad kogu ülejäänud elu ravi, mistõttu on ühiskonna loomulik kohustus hoolitseda oma abivajavate liikmete eest.

...Ravivigade, sh vaktsineerimiskahjustustega inimesed on jäetud sisulise kompensatsioonivõimaluseta.

...Oleks olnud väga lihtne kolme kuu jooksul üle kogu maailma nakatada mitte rohkem kui 200-300-400 inimest ja samal ajal öelda: "Ohhoo! Me leidsime viiruse! Meil on pandeemia!" Selle tulemusena satuvad inimesed paanikasse ja sünnib turg vaktsiini jaoks..

...Kõike hakatakse nimetama H1N1 viiruseks! Ja mida iganes avastatakse, sellele poogitakse H1N1 külge. Näiteks sureb keegi vähki, aga siis öeldakse, et põhjus oli H1N1.  

...Kui keegi aevastab, siis ta diagnoosib seagripi. Selle kõige eest vastutavad inimesed aga istuvad tipul.

...valitsustel on lepingud, et nad peavad ostma vähemalt kaks doosi vaktsiini inimese kohta. WTO teatas pandeemiast just siis, kui nad otsustasid seagripi juhtumeid mitte enam loendada. Ja juhtumisi just samal ajal hakkas ka vaktsiin valmis saama. 

...Kui teine süst oli tehtud 16. septembril, siis 18. septembri õhtul ei suutnud Heiko enda sõnul enam korralikult hingata ning ei tundnud käsi ega jalgu.

...Siiamaani on arstid hädade seost vaktsineerimisega vaid kinnitanud.

...Tegelik kõrvalmõjude hulk Eestis on palju suurem kui ametlikult raporteeritud.

...Euroopa Ravimiameti andmetel, mille on toonud esile ka parlamendisaadik Joron, on umbes 75 000 inimest pärast Pfizeri vaktsiini manustamist kannatanud tõsiste neuroloogiliste häirete all.

...Sageli ei jõua arstid koormuse tõttu vm asjaoludel süveneda ja patsienti tõrjutakse, et vaevalt siin vaktsiin süüdi on. Terviseprobleem taandatakse kokkusattumuseks.

bottom of page