Kirjuta meile

Kui märkad, et peale vaktsineerimist on lapse käitumine või tervis muutunud ja kahtlustad oma lapsel vaktsiini kõrvalmõju, siis kirjuta meile oma lugu või küsimus.

Aitame leida lahendusi.

Teie nõusolekul avaldame loo anonüümselt, mis võib aidata teisi peresid.

Ühingu liikmeks astumiseks palume saata meile avaldus.

Avalduse saad täita SIIN  

  • White Facebook Icon
Tel: +372 502 5300
A/a EE227700771003450737
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Unique visitors

© 6.01.2019 created by Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing

 

Vaktsiinide võitlus

28.11.2002 (Eesti Ekspress)

Haigekassa sõlmis möödunud aasta septembris lepingu ravimifirmaga GlaxoSmithKline, et firma muretseks B-hepatiidi vastu vaktsiini nimega Engerix B. Kuna B-hepatiidi viiruse levik on viimasel ajal plahvatuslikult kasvanud, otsustas haigekassa riigi kulul vaktsineerida kõiki 13aastaseid, hiljem ka 12aastaseid õpilasi ja nakkusest ohustatud arstiteaduskonna tudengeid – kokku 42 400 inimest.

Kui vaktsiin oli Eestisse jõudnud, ilmus välja Aventis Pasteur GmbH oma vaktsiiniga Euvax B. Selle annus on eelmisest mõnikümmend krooni odavam, kuid sisaldab säilitusainena elavhõbedaühendit tiomersaali.

Haigekassa jättis tähele panemata, et odavamat vaktsiini tuleb lisaks kolmele korrale manustada veel iga viie aasta järel – nii suureneb hind, samuti Euvax Bga organismi jõudva elavhõbeda hulk.

Mõlemad vaktsiinid on praegu Eestis kasutusel. Euvax B pole Euroopa Liidus ebapiisavate kliiniliste uuringute tõttu registreeritud ja Eesti liitumisel tuleb see preparaat kasutusest eemaldada.

"Rahvusvahelisel tasemel on antud soovitusi, et vastsündinuid ei vaktsineeritaks elavhõbedat sisaldavate preparaatidega – on olnud isegi surmajuhtumeid. Kuid pole siiski korralikke tõenduspõhiseid uuringuid, mis kinnitaksid, et 12-13aastastele oleks elavhõbedat sisaldav vaktsiin kahjulik," kommenteerib haigekassa raviteenuste büroo spetsialist Sirje Vaask.

https://ekspress.delfi.ee/kuum/vaktsiinide-voitlus?id=69030993