Kirjuta meile

Kui märkad, et peale vaktsineerimist on lapse käitumine või tervis muutunud ja kahtlustad oma lapsel vaktsiini kõrvalmõju, siis kirjuta meile oma lugu või küsimus.

Aitame leida lahendusi.

Teie nõusolekul avaldame loo anonüümselt, mis võib aidata teisi peresid.

Ühingu liikmeks astumiseks palume saata meile avaldus.

Avalduse saad täita SIIN  

  • White Facebook Icon
Tel: +372 502 5300
A/a EE227700771003450737
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Unique visitors

© 6.01.2019 created by Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing

 

Terviseameti vaktsiinikampaaniat toetavad seagripivaktsiini müüjad

26.02.2010 (ajaleht "Postimees")

Kadri Ratt

Terviseameti hetkel TV3s käimasolevat vaktsineerimise telekampaaniat toetavad teiste hulgas samad ravimifirmad, kellelt sotsiaalministeerium ostis hiljuti suurtes kogustes seagripivaktsiini, mis nüüd kipub kätte jääma.

Telekampaanias manitsevad tuntud Eesti arstid elanikke end vaktsineerima. Kampaania meediakulud on terviseameti teatel 250 000 krooni ja kestuseks teles on planeeritud üks kuu, vahendasid Meditsiiniuudised.

Kampaaniat toetavad mitmed ravimifirmad, teiste hulgas GSK, Baxter ja Aventis-Pasteurm kusjuures esimeselt kahelt ostis terviseamet hiljuti seagripivaktsiini, mis nüüd elanike huvipuuduse tõttu aeguma kipub.

Terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri selgitas, et amet alustas vaktsineerimist puudutava kampaaniaga oma eelmise aasta gripikampaaniast järele jäänud vahendite arvelt, kuid teleklippide tootmiseks ametil vahendeid ei jätkunud. Samas kinnitas ta, et kampaania ettevalmistamisel on sisuline pool olnud terviseameti enda kanda.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp terviseameti kampaanias vastuolu ei näe, kuna tellijaks oli amet ise, küll aga oleks tema sõnul pidanud asjaolusid lähemalt uurima hakkama siis, kui kampaania tellijaks ja algatajaks oleks olnud ravimitootjad.