top of page
Lugu 12

Me arvame, et meil Eestis seda ei juhtu. Miks varjatakse imikute surma põhjust ja otsitakse muid diagnoose? 
Minu tütar sündis 2016 aastal. Apgar 10/10 4320g ja 53cm pikk. Sünnitasin ise. Sai kõik ettenähtud riiklikud vaktsiinid kuni 6 kuuni. Täiesti terve tüdruk ainult kuidagi hästi palju nuttis, ei kannatanud müra, autosõitu, päeval magas halvasti. Polnud selle 7 kuu jooksul ühtegi korda haige kuni saatusliku päevani.


Novembri lõpus sai laps HepB ja viisikvaktsiini. Detsembris jäi järsku haigeks tôusis palavik 38,7 oksendas 2 korda. Kutsusin kiirabi, kiirabi tuli mõõtis, vaatas üle. Ütles, et tavaline külmetus, kui hullemaks läheb kutsuge uuesti. 
Palavik langes ja tõusis. Sai rinnapiima. Kahe päeva pärast hommikul tekkis järsku lööve suu ja lauba ümber. Huuled hakkasid siniseks minema. See tekkis minutite jooksul. Kutsusin kiirabi, lastehaiglasse jõudsime oli lapsel juba šokk. Küsisin mis tal on, öeldi et vist meningiit. Lastehaiglas ootasime kaua, keegi midagi ei seletanud. Last elustati, tekkis organi puudulikkus. Mu tütar suri samal päeval haiglas. Tekkis laiaulatuslik põletik. Ajust leiti streptokokk. Diagnoos baktermeningiit ja peaajuturse. Muud organid olid korras.


Kui ma nägin oma tütart, oli ta paistes, imelikku värvi, selline pruun kuidagi, meeletult paistes, huuled, nina. Võeti mingi proov peast. See oli kohutav. Siiani ma ei mõista, mis kole haigus see küll oli. Kas oleks saanud teda päästa? Kuidas see nii kiiresti üle keha levis. Mulle pereõde ütles, et arvatavasti oli keha nii nõrk, immuunsus nõrk.


Millest äkki peale 6 kuu vaktsiini (DTaP-IPV-Hib-HepB 3) läheb lapse immuunsus nii nõrgaks, et ta sureb, mille põhjustas bakteriaalne meningiit. Meningiit on ka vaktsiinide infolehel kõrvalmõjudes kirjas. Liiga palju vaktsiine 6 kuu jooksul. Alguses mulle öeldi, et teie laps suri A grippi aga ükski analüüs seda ei näidanud, arst ka kinnitas, et gripp see ei olnud. Aga miskipärast läks kuidagi gripi surma alla. Veel arstid siiani ütlevad, et halbade asjade kokkusattumus. Vaktsiinikahjustust keegi ei tunnista. Kaua olen otsinud vastuseid, mis juhtus minu lapsega???

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page