top of page
Lugu 16

Tere. Minu kolmanda lapse lugu.

Ta sündis 2010 detsember ja sai kõik vaktsiinid alguses, mis ettenähtud olid. Haiglast koju saades oli juba rahutu ja nuttis palju, magas halvasti. Kuskil peale 6-nda kuu vaktsiini tekkis kõrvapõletik ja allergia, et vajasime emos allergiasüsti. Tookord ei teadnud, et see oli vaktsiinidest.

Soome kolides (laps oli 9 kuune) sai sealseid vaktsiine, kuigi hakkasin juba nendes kahtlema. Laps ütles sõnu, kuid peale 1,2 aastast vaktsiini kadusid kõik sõnad. Siis algasid need ajad, kus oli näha, et midagi on valesti - kuna kõne oli kadunud ja seda ei tulnud, siis väljendusviis oli nutt. Enne neljanda lapse sündi määrati mulle rasedana ja ka kolmandale lapsele gripivaktsiin, kes tol hetkel oli 2 aastane.

Sellest ajast on mul endal kaelal lümfid paistes - juba üle 5-aasta, leitud põhjust pole. Olin veel rumal ja ei suutnud arstide jutule vastu panna. Kui mu kolmas laps sai järjekordse vaktsiini (difteeria, teetanus, läkaköha ja poliomüeliit (IPV)) veebruaris 2015 ja sama õhtu läksime emosse Soomes, sain ma aru, mida vaktsiinid on mu lapsele teinud? Jalg paistetas üles ja lümfid olid samuti paistes. Emos ei osatud muud teha, kui vereproovi ja seda käisime mitu korda andmas. Moka otsast õeldi, et millegipärast reageeris laps vaktsiinile teisiti kui peaks ja edaspidi mitte vaktsineerida.

Sellel lapsel on nüüdseks diagnoositud autism, ATH, kõnehäire ja pervasiivne arenguhäire. Sellest ajast ei vaktsineeri ka oma neljandat last, pesamuna. Kahju, et mõistmiseks nii kaua läks. Nüüd tean, miks mu lapsed ükski pole olnud rahulik ja kõhuprobleeme on kõigil olnud ja teise lapsega olime lausa haiglas, kuna nuttis koguaeg ööl kui päeval ja seda peale sündi haiglast koju saades. Uuringute käigus ei leitud midagi, vaid gefiluse kapslite sisu soovitati hommikul ja õhtul anda - siis hakkas laps lõpuks magama ja muutus rahulikumaks. Lisan ka pildi lapse jalast.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

49206574_2036780339703287_48351248157591
bottom of page