top of page
Lugu 27

 

Tere!

​

Olen 4 lapse ema. 2 poega on juba täiskasvanud ja edukalt oma eluteele läinud ning 17 aastane tubli tütar lõpetab keskkooli. Pesamuna oli väga oodatud laps ja kuna viimasest sünnitusest oli pisut üle 10 aasta möödas, siis tegime eelnevalt kõik vajalikud analüüsid, et vältida võimalikke ettetulevaid riske. Sünnitus kulges tavapärasest pikemalt ja kutsuti esile ning sain ka mõningad epiduraalsüstid, kuid sellest hoolimata oli sünni näitajad kõik väga head. Kuna komplikatsioone peale sünnitust ei olnud, siis lubati meid juba järgmisel päeval koju.

​

Enne sünnitusmajast koju minekut tehti lapsele ka esimesed vaktsiinid, B hepatiit ja tuberkuloos. Koju tulles oli lapse kehal tekkinud ekseem. Arvasime, et peale sünnitust võib seda ikka juhtuda ja see on kõik loomulik. Esimesel ööl kodus olles nuttis laps palju ja rahustada oli teda suhteliselt raske ning sellele lisandus veel oksendamine. See ei tundunud tavaline üle söönud lapse oksendamine, vaid temast lausa purskas kõik välja. Päevad möödusid ja oksendamine kahjuks ei kadunud. Kaks nädalat hiljem sattusime lapsega refluksi kahtlusega haiglasse. Refluksi tal siiski ei olnud, magamise ajal soovitati lapsel pea kõrgemale tõsta ja minna üle refluks toidule.

​

Kuu aega hiljem läksime lapsega kaaluma ja mõõtma ning tehti tavapärane järgmine vaktsiin, mille järel tekkis uuesti tugev lööve ja talle kirjutati välja spetsiaalne allergikute toitesegu. Käisime lapsega regulaarselt kontrollis ja korraliku emana tegin ka kõik vaktsiinid. Kolmekuuselt saime järgmise vaktsiini, seekord kolmikvaktsiin. Peale seda algasid soolestiku probleemid (kõhulahtisus ja kinnisus) ning meid suunati lastekirurgi juurde uuringule, kus ei tuvastatud mingeid kõrvalekaldeid. Pidasin seda kõike loomulikuks, imikutega ikka juhtub nii.

​

Viie kuuselt tehti lapsele Pentaxim multivaktsiin, kus sees peaks olema 5 erinevat haigusetekitajat + veel B-hepatiidi 3 vaktsiin, seega 6 erinevat vaktsiini. Peale seda tekkis kõrge palavik, nohu ja köha. Algas uuesti oksendamine ja tekkis nahalööve. Olime sunnitud välja kirjutama antibiootikumid, haigus aga süvenes ja kirjutati uued antibiootikumid. Sama komplekt vaktsiine anti lapsele ka kaks ja pool kuud hiljem. Muidu arenes laps üsna eakohaselt. Keeras, istus, roomas ja hakkas kõndima samuti õigel ajal. Laps oli mänguline ja rõõmus, vaatas otsa ja osutas esemetele ning üritas nimetada neid. Kui muud köhad, nohud ja lööbed välja arvata oli kõik justkui korras.

​

1,6 aastaselt sai ta vaktsiini nimega MMR, see on kolmikvaktsiin. Mõni aeg hiljem märkasin, et laps hakkas üha rohkem kapselduma. Vaatas tühja pilguga aknast välja ja ei reageerinud enam oma nimele, mis tekitas tunde, et laps ei kuule. Samuti kadusid lapsel ära needki vähesed omandatud sõnad. Laps tõmbus järjest rohkem oma maailma. Siit said alguse kõik võimalikud uuringud. Kõrvakliinikud, aju-uuringud, logopeedid, psühhiaatrid, jne... Olime segaduses ja ei saanud aru, mis toimub ja miks laps selliseks on muutunud.

​

2 aastaselt sai laps järjekordsel tavapärasel arstlikul läbivaatlusel vaktsiini ja kolm kuud hiljem diagnoositi meie lapsel autistlikud jooned. Tänaseks oleme teinud kõik võimalikud uuringud, sealjuures ka geeniuuringud ja nende uuringute järgselt ei ole lapsel tuvastatud ühtegi kõrvalekallet ega pärilikku haigust, samuti mitte ka ajukahjustust. Kust ja kuidas aga haigus tekkis ei oska kahjuks meile keegi öelda.

​

***

​

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

​

bottom of page