top of page
Lugu 3

Mõtlesin pikalt, kas kirjutada oma lugu või mitte. Aga teades mõnda samalaadset juhtumit,on emasüda valu täis ning ei jõua iseennast ära vanduda et lasin vaktsineerida...


25.05.2018 tehti koolis mu 12a tütrele HPV vaktsiin. 05.06.2018 jäi laps päeval magama ning ärkas valust vääneldes ja sõna otseses mõttes röökis valust. Jalas oli nii meeletu kramp et laps värises veel hulga aega peale krambi möödumist. Sealt alates on olnud aeg-ajalt öösiti kramp. Hiljuti hakkas hommikuti jalale toetumine valulikuks muutuma. On päevi kus lonkab sest valu ei lase kõndida... Alati on valu vasaku jala sääremarjas. Minu silmis läheb asi järjest hullemaks ning paratamatult olen tabanud ennast mõtlemas hommikule,kus see laps ei võtagi enam jalgu alla...


Arstile pääseme järgmine nädal. Kooliõde on mõistev - ütles et emana mõistab täielikult mu muret. Varem polevat Eestis sellisest kõrvaltoimest teatatud.


Ravimiametile andsin teada. Lubati juhtum registreerida ning soovitati vereproovid teha ning rohkem vett tarbida ning magneesiumit võtta.


Kõik räägivad mulle kasvuvalust ning füüsilisest pingutusest. Tütar on alati olnud sportlik ning aktiivne tüdruk ja tal pole mitte kunagi olnud jalavalusid,ammugi mitte krampe. See võimalus ning teadmine et see on üks hpv vaktsiini kõrvamõjudest... see ajab mind pehmelt öeldes hulluks.
Soovitan hoolega uurida mündi mõlemat külge, mina seda piisavalt hästi ei teinud...

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page