top of page
Lugu 37

 

Meie lugu:

Kui minu beebi sündis, siis ei osanud ma vaktsineerimisest arvata midagi halba, pigem vastupidi – nagu suurem osa lapsevanematest, teadsin ma, et see on vajalik ja hoiab tõhusalt ära paljusid ohtlikke haiguseid. Pealegi, kõik teevad seda ju! See on tavapärane ja vajalik ning nõnda on alati tehtud.

Paraku hakkas minu beebi juba haiglas pärast esimesi süste lohutamatult nutma, ei maganud enam pea üldse ja tema nahk muutus punaselaiguliseks. Meedikud kinnitasid, et see kõik on normaalne. Gaasid ja koolikud teevadki seda. Värske emana ei osanud ma arvata, et äkki ikkagi ei ole kõik hästi ja tavapärane.

Seda, et mu laps on suure tõenäosusega tundlik vaktsiinisüstidele, hakkasin ma taipama alles hiljem, kui tuberkuloosivaktsiini süstekoht tema õlal muutus niivõrd koledaks, et isegi perearst ehmatas hetkeks end kaameks, kui seda nägi. Mõistagi ta kogus end kiirelt, kuid olin juba jõudnud tema silmis märgata kohkumist ja hetkelist nõutust.

Tuberkuloosivastane süstekoht pidavatki minema koledaks ja mädanevaks, kuid minu lapsel nägi see välja nagu suur auk õlas, millest turritas välja verine ja mustjas lihatükk. See aina kasvas, kuni ühel hetkel lausa plahvatas. Ükski meedik ei osanud midagi teha ega soovitada.

Praegu on laps 7-aastane. Tema õlal on 2 cm pikkune kole arm ja ma ei ole ühelgi teisel lapsel näinud tuberkuloosivaktsiini süstekohast tekkinud nii suurt kahjustust. Laps on tugevalt allergiline (allergiad algasid juba beebieas), on astmaatik ja lisaks on tal keskendumisraskused (psühhiaater on kinnitanud, et autistlikud jooned). Mitte keegi ei saa mulle 100% kinnitada, et need probleemid EI OLE põhjustatud esimestest vaktsiinidest, mis lapse elu esimestel päevadel ja kuudel tema organismi süstiti.

Rohkem vaktsiine ma alates 3. elukuust temale teha ei ole lubanud, kuid perearst ei väsi üritamast, et mind siiski "ära rääkida". Vaatamata sellele, et ta on lapse terviselooga kursis. Ta teab, mis juhtus ja ta teab, et laps on tugevalt allergiline. Siiski soovib ta lapse juba niigi nõrka immuunsüsteemi sisestada võõraid, ettearvamatult käituvaid aineid.

Kahetsen neid esimesi süste kogu südamest! Ja usaldan nüüd olulistes otsustes alati iseennast, mitte meedikuid.

 

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page