top of page
Lugu 46

Tulevad külmavärinad, kui seda kõike loen, mul vedas, et minu laps ellu jäi.

Minu kolmas laps sündis 2010 oktoobris ja lasin talle teha vaid tuberkuloosivaktsiini. 4-kuuselt jäi ta väga raskelt haigeks, tõusis 40 palavik, mis ei alanenud, tuberkuloosisüsti koht hakkas paistetama, huultele, suhu ja pepule tulid lõhed, mis plaks ja plaks lahti lõid ning hullult veritsesid. Olime haiglas kokku 3,5 nädalat, see oli õudus kuubis, ma ei mäleta mitu korda nad tegid erinevaid gripiteste lapsele, lõpuks kahtlustati juba ajukasvajat. 40 palavik kestis 13 päeva ja ma võitlesin emalõvina ta eest ning nõudsin haiguse välja selgitamist, iga päev lubati kutsuda kokku konsiilium, kokku sai laps 5 erinevat antibiootikumi ja veel sepsise ravimit.

 

Igatahes pärast 13 päeva tulemusteta võitlust, ei teadnud nad ikka mis lapsel viga ja ei osanud diagnoosi panna, lapse süda oli nõrkemas. Palusin üle viimist Tartusse, sest ütlesin, et nemad siin Tallinnas ilmselt lahendust ei leia, sellest keelduti ja öeldi, et ma ole ebaadekvaatne. Ütlesid mulle, et laps läheb nüüd intensiivi ja mina võin koju minna, et annavad talle seal pudelitoitu, mina keeldusin. Ütlesin, et lähen siis oma autoga Tartusse, siis öeldi mulle, et kui lähen, siis sureb laps mulle autosse ära. Kõik lõppes sellega, et äi helistas sotsiaalministeeriumisse ja palus med.transporti Tartusse viimiseks, ministeeriumist helistati Tallinna haiglasse ja küsiti, et mis teil seal toimub?

 

Pärast seda pakuti mulle, et nad teevad ajalugu, lubavad mul olla taburetiga intensiivis lapse kõrval ja et juba saatsid kõik lapse info Tartusse ja sealt tuli vastus - Kawasaki sündroom, tuberkuloosivaktsiini tüsistus. Järgmised 12 tundi olid kriitilised, kas immunoglobuliin nüüd veel aitab, sest tavaliselt peaks selle haiguse puhul 5 päevaga jaole saama, meil oli see kestnud juba 13 päeva. Aitas! 12 tunni pärast oli temperatuur 35 ja pandi termoteki sisse ja anti aspiriini, et trombe ei tekiks. Me jäime ellu, ilma edasiste tüsistusteta, aga milline õudus, mu oma rumalusest tuberkuloosi vastu vaktsineerida. Mul on igati tubli ja terve 8.a. tütar, kes peab regulaarselt käima kardioloogi juures oma südant kontrollimas. Vot selline pikk kiri sai nüüd kirjutatud, aga südamel hakkas kergem, et panin selle kirja. Muide, meie raviarstile esitati paari kuu pärast umbusaldus ja ta kaotas töö lastehaiglas.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page