top of page
Lugu 5

Ma panen siia kirja ka oma kogemuse (peab lisama, et võimaliku, sest ega arstid ju ei kinnita) vaktsiinitüsistusega, mis avaldus nähtaval kujul alles aastaid hiljem.


Esimene laps, kes sündis 20 aastat tagasi. Sel ajal ei rääkinud veel keegi kusagil, et on õhkõrn võimaluski seosel autism või muud häired vaktsiinidega. Poiss sai kenasti kõik oma süstid ja elu kulges suhteliselt rahulikult, kuni...


Umbes 11-aastaselt hakkas ta rääkima, et tal öösiti jalad kisuvad krampi ja hommikul on imelik tunne nagu need ei kannaks + käed on imelikud, jõuetud. Kuna meil peres on mg-omastamise häireid, siis hakkasin talle juurde andma magneesiumit, asi natukene tundus paranevat aga võib-olla jättis ta ka palju rääkimata, et mitte mind ärevusse ajada.
Aasta-poolteist hiljem otsustasid poisid (noorem oli siis 7), et veavad madratsi teisest toast juurde ja magavad ühes toas... ja siis tuli öösel noorem jooksuga "emme, tule ruttu!"... Kui situatsiooni nägin ei olnud mul kahtlust ka, millega tegu - epilepsia. Poiss oli täiesti krampides. Esimesele järgnes 10 minuti järel teine, siis kolmas, neljas hoog... enne viiendat helistasin kiirabisse, vahepeal jõudsid veel olla kuues ja seitsmes. Otse vilkuritega lastehaiglasse.


Järgmistel päevadel tehti ajuuringud. Ühtegi kollet, nagu see epilepsia puhul peaks olema ei leitud. Ei siis, ega mitmel-mitmel järgneval uuringute korral. Seose vaktsiiniga tõmbasin siis kui üks neuroloogidest küsis mu käest: "Kas talle on tehtud Priorixiga vaktsiin". Siis läksin ja googeldasin. Ning selle infolehel seisab must-valgel "kui perekonnas või suguvõsas on esinenud epilepsiat, siis vaktsineerimine Priorixiga ei ole soovitatav". Aga kes seda teab, kas vana-vana-vanaisa või vanaonu, kes välismaale põgenes nõuka ajal, võis olla epileptik.


Hiljem on samal poisil diagnoositud ka autismispektri häire. Kui ta 9.klassi läbisaades pidi kooli vahetama, sest oma kodukool gümnaasiumiharidust ei pakkunud ja see tekitas olukorra, kus ta peaaegu oleks enesetapu sooritanud - ei suutnud kohaneda uue keskkonnaga nii nagu õpetajad uues koolis oleksid tahtnud. Muidu terane ja 4-5line poiss. Praeguseks kenasti gümnaasium lõpetatud erikoolis.


Epilepsiaravimite võtmisest on kergeid kahjustusi saanud maks ning tekkinud on ainevahetushäired. Aga elu läheb edasi.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page