top of page
Lugu 56

Tahaksin jagada Teiega ja teiste vanematega meie lugu .

 

2016 aastal juulis sündis Meie pere esimene poeg. Hea lapsevanemana tegin ma talle kava järgi ka vaktsiine.

Peagi hakkasin märkama, et peale igat vaktsiini lapse areng jääb maha - nii keeramises, roomamises, kõndimises kui ka nn mängimises. Öeldi, et kõik on korras, iga laps arenebki omal ajal. Selge, tegin siis neid edasi.

Mu laps viskas end pidevalt vibusse, öeldi et mõned lapsed teevad seda. Hiljem kui juba iseseivalt ringi liikus hakkas ta oma pead peksma vastu seina, voodit, isegi söögitoolis kiikus ta vastu seljatuge ja lõi pead vastu. Ta oli pidevalt haige. Krigistas hambaid ööd ja päevad. Ta sõi halvasti ja seda siiani.

2017 mais sai laps 6-nda elukuu vaktsiine (meil kõik vaktsiinid tulid veidi hilinemisega)

Veidi enne seda ta juba rääkis üksikuid sõnu.

2017 juuni sattusime haiglasse, lapsel verine kõhulahtisus (see oli lõpp-punkt, arvatavasti oli lapse väljaheites juba varasemalt verd kuid mina ei osanud tookord seda märgata, kuna selle perioodil sõi laps palju banaani ja mustikaid, mis väljaheidet värvisid)

2017 juuli sattusime sama asjaga uuesti. Arstid ei teadnud, mis see on või miks /kust probleem tekkis?

2017 august käis ta operatsioonil. Saadi nn probleem peatatud.

2017 septembriks oli mu laps käinud 5x narkoosi all, ta ei rääkinud üldse, ainult käte ja jalgadega tegi selgeks kuidagi.

Ta oli väga närviline kuna ei saanud asjadega hakkama või ei osanud meile ennast väljendada.

AGA MA TEGIN TALLE VAKTSIINE EDASI, kuniks pakuti mulle tuulerõuge vaktsiini, et seda oleks vaja teha kuna haigus võib murda. See oli koht kus ma hakkasin arusaama, et miski asi on vaktsiinidega mäda.

 

Tänaseks on poeg 3 a. Viimase vaktsiini sai aastaselt. Ta on hakanud rohkem ja arusaadavamalt rääkima. Kuid siiski on praegu ainult 2-sõnalised laused. Ta on rahulikum ja on hakanud keskenduma kindlale ülesandele. Kahjuks on lapsel meeletu kõrguskartus, nimelt ei saa teda isegi sülle võtta, hakkab kohe värisema.

Ma kahetsen, et tookord tegin oma lapsele vaktsiine, kuna minu rumalast otsusest on kannatada saanud minu laps ja täna usun, et kõik läbielatu oli põhjustatud just vaktsiinidest.

Meie teine poeg on saanud ainult tuberkuloosi süsti, sellel hetkel ei olnud ma veel täielikult infot läbi jõudnud uurida.

Kuid ta on täielik vastand oma vanemale vennale, ta areneb eakohaselt, ta ei tee ühtegi sellist kummalist liigutust või nn errorit. Ta õpib kiiresti ja on rahulikum. Tal on olnud paar korda külmetus, mis on möödunud paari päevaga.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page