top of page
Lugu 66

Vaatasin Merle lugu ja jäin mõtlema, et mul sündis ka imeline poeg, peale esimest vaktsiini hakkas pihta magamata ööd jne. 6. elukuu vaktsiin lükkus mitu kuud edasi, kuna oli koguaeg nohus, sai kuskil 8-kuuselt vaktsiini ja peale seda hakkas aegajalt kõõrdi vaatama. Lisaks sai ka astma diagnoosi. Kui käisin perearsti juures kõõrdivaatamise murega, et kuhu pöörduda. Küsisin ka perearstilt kas võib olla vaktsiini kahjustus, perearst ei lükanud ka seda väidet tagasi vaid noogutas. Mul käis klõps peas ja ütlesin: “selge, andke mulle see paber kus ma panen allkirja, et ei soovi vaktsiine.” Poiss läks lasteaeda 1a ja 5 kuud vanana. Vahetpidamata oli haige. Kõik võimalikud ülemiste  hingamisteede haigused.

 

Kui ühel korral olime haiglas bronhiit, angiin, mõlemapoolne keskkõrvapõletik, siis sain aru, et asi läheb tõsiseks. Pärnu haigla arstid vaatasid last ja ütlesid, kõik on okei. Saime haiglast välja, peale antibiootikumi kuuri lõppu oli laps terve 2 päeva, kui hakkas kõik otsast peale. Panin kohe Tartusse erakliinikusse kõrva-nina-kurgu arsti juurde aja. Paari päeva pärast sõitsime Tartusse arsti juurde. Tartu arst oli imestunud, kuidas saab 1a ja 8 kuusel poisil olla nii suured mandlid ja kuidas Pärnu seda ei märganud, teades lapse diagnoosi (astma). Ilma mõtlematagi arst ütles, et tuleb teha erakorraline mandli/adenoidi opp. Mõni kuu hiljem sai opp tehtud. Peale seda pole õnneks olnud ägedaid haiguseid, aga astma ja kõõrdsilmsus on jäänud. Tänaseks päevaks on poiss 2a ja 9 kuud vana. Tallinna silmaarst annab lootust, et 4-aastaselt silmaopil ära käies saab ka silmad korda. Põhjalikumalt diagnoosidest ja muredest, rõõmudest räägiks hiljem. Vastan meeleldi teie küsimustele.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page