top of page
Lugu 68

Mul on 4-aastaseks saav äärmiselt rõõmsameelne poisslaps, kes on sünnist saadik saanud kõik riiklikud vaktsiinid. Kõik on tundunud justkui sujuvat, kui probleemid hakkasid juba tegelikult kaks nädalat peale sündi, ehk siis oli aeg, kui tuberkuloosi ja b-hepatiidi vaktiinid tehti sünnitusmajas. 

 

Niisiis, umbes kaks nädalat peale koju saamist oli mu pojal meeletu köha ja ma tegelikult enam hästi ei mäletagi, mis sellega kõik veel kaasnes, kuid tean, et see veider köha oli minu kõige suurem probleem. Sealhulgas ei kuulanud mind ka perearst ja kirjutas välja AB kuuri, võtsime siis nädala seda, kuid see ei ravinud mu poega. Leevendas see köha vaid paariks päevaks ja olime taas sama probleemiga kodus. Vaktsiine sai mu poeg aga korrapäraselt igal hetkel, kui oli see niiöelda tervenemise hetk. 

 

Lõpptulemus oli see, et mu laps sai aasta aega järjest ma ei tea siiani, mis põhjusel antibiootikumi ravi iga kuu ja seda sünnist saadik! Kus mu mõistus oli, et lasin sel juhtuda ja sel hetkel ei suutnud mõelda?!?!??? Lõpuks läksin perearstile ukse taha ilma ette teatamata ja tõstsin kisa, et mismõttes, et ravite mu lapsel viirusi antibiootikumidega ??? See ei käi nii, mille peale läksime perearstiga väga tülli ja asi läks väga koledaks. Sai perearsti vahetatud ja mina jooksin selleks hetkeks 1,5-aastase pojaga allergolooge pidi, miks mu laps aina köhib. Allergiaid mu lapsel ei ole. 

 

Lõpuks, 1,8-aastasele pojale tuli diagnoos... mitteallergiline astma. Peale perearsti vahetamist ei ole mu laps saanud viirushaigusega kordagi AB ravi. Hakkasin siis meie astma arstilt uurima, et kas on võimalik, et mu laps kasvab välja sellest astmast ja sain justkui läbi lillede tegelikult vastuse oma küsimusele. 

 

Ta küsis, kas laps on saanud kõik korrapärased vaktsiinid? 

Vastasin, et jah. 

Seejärel ütles justkui küsides, et mulle tundub, et Teie laps on väga väikeses eas põdenud mingisugust hingamisteede haigust, mida ei ole ravitud või STOP... diagnoositud õigesti ja seejärel ravitud ning see meil siis nüüd tüsistusena, seega, ta kas kasvab sellest välja kooli ikka saades, puberteedi ikka saades või .... jääb eluks ajaks... 

Ja siis rääkisin ma selle loo, mis meil peale selle tuberkuloosi süsti sealt haiglast koju jõudes juhtus.... arst lihtsalt noogutas nõutult ega öelnud midagi. 

 

Rohkem, minu laps vaktsiine ei saa.


 

Mul on ka noorem poeg. Kuna mul esimene laps on vaktsiinikahjustusega, tal on astma, siis kaalusin hoolikalt, kas teha vaktsiine üleüldse või ei. Kuna suurem on lasteaia laps, siis mõtlesin, et okei. Rotavaktsiini ehk võiks teha.

 

Tuli siis see esimene rotavaktsiini aeg, suukaudselt seda siis manustati. Tehtud. Ja kohutav, mis juhtuma hakkas. Möödus vaid pool tundi, kui mu pisike kokkuvõttes, viskas pulka, röökis kokku lõpuks 12 tundi. Oli magamata 18 tundi. Söömata 24 tundi. Ta hoidis ülimalt hästi oma vanuse kohta oma pead, see kadus. Mu väga hästi hoidvast lapsest sai .... ma ei oska seda kirjeldada. Ta lihtsalt oli. Kõht oli lahti 3 nädalat. Täiesti supp. Ta kaotas ära imemisvõtte tervelt kolmeks päevaks!!!! Kokku oli temaga need probleemid kõik nädal aega. Perearsti poole pöördudes olevad see kõik normaalne. Järgmisel visiidil, kui tehti ülevaatus, ja taheti uus rota teha, tegin koheselt paberi, mille alusel loobusin kõikidest vaktsiinidest.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page