top of page
Lugu 76

Olen pikemat aega tahtnud oma lugu jagada ja nüüd võtsin ma end kokku!

 

Meie kaua oodatud tütrel avastati täpselt enne 1-aastaseks saamist healoomuline ajukasvaja.

Ma ei tea, kas see on seotud vaktsiinidega või mitte, aga millegipärast ma kahtlustan, kuna vaktsiinide kõrvalmõjud võivad ilmneda ka hiljem.

 

Ei oleks eales osanud oodata, et meiega midagi sellist juhtuda võiks. Muidugi juba enne tema sündi ma pikalt mõtlesin, et mida teha vaktsiinidega. Laps sündis täiesti tervena. Kuna ma olin veel nii segaduses ja esimene laps, siis lasime talle siiski teha K-vitamiini süsti ja tuberkuloosi. Need kusjuures tehti nii ruttu peale sündi, et ma ei jõudnud isegi sellele mõelda. Rotast me loobusime ja siis tehti talle 3ndal ja 5ndal kuul mitmikvaktsiin. Meil siin Soomes näeb see kava vist veidike teistsugune välja kui Eestis. Peale vaktsiine ei märganud ma mingeid muutusi.

 

See oli täpselt selle aasta 2020 algus, kui keset auto sõitu ma märkasin, et lapsel vasak silmamuna värises vaikselt. Liikus edasi ja tagasi. Nüüdseks liiguvad juba mõlemad silmad. Alguses mõtlesin, et kujutan ette aga kahjuks see nii polnud. Paari päeva jooksul viisime lapse erakliinikusse ja seal nad ei osanud midagi öelda ja suunasid meid riiklikusse lastehaiglasse. Seal ka nad ei teadnud, et millest see tingitud oli. Siis pandi meile silmaarstile aeg ja ajuuringutele. Kõik see toimus nädala jooksul. Tegu on sellise sümptomiga nagu nüstagm. Ma muidugi juba jõudsin googeldada ja leidsin selle kohta infot ja kui lugesin sealt sõna välja, et ka kasvaja võib seda tekitada. Ma ei tea miks aga kui ma seda nägin, siis tundsin, et see on tingitud kasvajast, sest kui silmaarst midagi ei leinud siis muid variante ju enam olla ei saa. Muidugi sisimas ma lootsin, et nii see siiski pole.

 

Saabus siis see päev kui tehti ajust pilt ja meid kutsuti arsti kabinetti ja öeldi, et tegu on ajukasvajaga. Ma mõtlesin, et mu maailm variseb kokku. Esimene mõte käis läbi, et kas mu laps jääb ikka ellu. Arst ütles, et kõige suurem oht on tulevikus pimedaks jääda kuna kasvaja (opticus glioma) asub täpselt silma närvi lähedal ja seda pole võimalik ära lõigata. Arsti arvates on see tal olnud sünnist saati ja vaikselt kasvanud kuni lõi selle sümptomi välja. Siis alles hakkasid meil arstide vahet käimised ja sel hetkel me veel ei teanud, et kas tegu on healoomulise või halvaloomulise kasvajaga. See kogu protsess võttis aega kuskil 1.5-2 kuud, enne kui saime vastused kätte. Arstid ütlesid, et see on lihtsalt halb ebaõnn, et teie lapsel on ajukasvaja. Siis pandi juba raviplaan paika ja alustati keemiaraviga. Ravi kestab kokku umbes 1.5 aastat. Ta saab sama koguse keemiaravi nagu vähihaiged aga lihtsalt pikema aja vältel. Arstid ütlesid, et kuna ta on veel nii väike ise, siis peab raviga kiiremas korras alustama, sest kasvaja on juba päris suur. Jumal tänatud, et me ei jõudnud talle teha 1-aastase vaktsiine. Selle ravi jooksul ei tohigi teha vaktsiine. Samas arstide juures käies taheti meile veel teha gripivaktsiini, sellest ma loomulikult loobusin. Kui nende arvates on vaktsiinid nii puhtad ja turvalised siis miks ei või neid ravi jooksul teha?

 

Mis on kõige kummalisem, siis ei tohi lapsele anda midagi looduslikku, kõik on välistatud. Isegi soovitati D-vitamiin, mis pole päris apteegi toode (kuigi osades apteekides müüakse seda) välja vahetada. Kõik tooted peavad olema apteeegist. Seda ma muidugi ei teinud. Piimhappe baktereid ta saada ei tohi, et kõik selline on nende poolt keelatud millega saaks turgutada tema organismi. Preagu on ta 1.5 aastane ja ravi on kestnud umbes 5 kuud. Ta ise on hästi tubli ja vapper meil. Mis on muidugi kõige tähtsam. Kindlalt veel ei tea, kas kasvaja allub ravile aga see selgub paari kuu pärast kui tehakse uus pilt ajust. Aga ma südamest loodan, et allub ja loodan ka siit leida teie abi.

 

Võtan vastu igasuguse nõu ja abi, et kuidas saaksin ravile kaasa aidata ja millised alternatiivid on veel olemas. Kuna meie perre on sündimas peagi teine beebi siis tahan olla teadlikum, et mitte oma lapsi enam mürgitada.

 

Ema poolt lisakommentaar seoses lapsele antavate rohtudega ja suured tänud teile kõigile nõuannete eest: Unustasin oma loos mainida, et lisaks keemiaravile peaksin ma andma talle 3 korda nädalas ka antibiootikume (Ditrim duplo nimeline). Kui aus olla siis ma kohe ei mõelnudki sellele, et mida kõike see tema organismiga teeb kui saab keemiaravile lisaks 1.5 aasta vältel ka AB-d. Nüüd ma pole talle seda paar nädalat andnud. Küsisin muidugi juba alguses, et mille jaoks see täpselt on ja öeldi, et teatud bakterite vastu mida ta võib maast saada või näiteks liivakastist. Sel hetkel me lihtsalt tegime kõike mida arstid ütlesid sest shokk oli nii suur. Nüüd kui ise lugesin täpsemalt ravimi infolehte siis seal on kirjas, et seda AB-d kasutatakse enamjaolt lastel hingamistee-, põie- ja kõrvapõletiku ravimise jaoks aga kasutatakse ka muude haiguste ravimiseks. Lisaks sellele võivad sellest ka tugevad kõrvalnähud tulla ja esimesena toodi välja eluohtlik nahalööve 😔 Ma ei mõista kuidas arstid sellist asja välja kirjutavad, kui lapse immuunsus on niigi nõrk keemiaravist. Ma olen nii tänulik, et olen selle grupi siin avastanud ja olen juba praegu palju teadlikum kui enne.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page