top of page
Lugu 78

Sooviksin antud teema kohta veidi nõu ja ehk isegi suunamist, kuid avalikult ei julge kirjutada päris lehele. Ehk saaksite selle postitada.

 

Nimelt sai mu kolme kuuseks saanud pisike neiu vaktsiini, kuuevalentse. Peale seda hakkasid toimuma imelikud asjad. Sünnitusmajas tehtud vaktsiinist paraneb ta siiani, vahepeal oli väga suur muna käel, mäda täis mis läks katki. Mäda saime ära, hakkas paranema ning nüüd taas tundub lapsele valusa ja mädasena.

 

Rotat me ei teinud. Uurisime juba varasemalt miks laps tõmbles unes, tehti uuring ja kõik oli korras ja kadus nagu ära. Nüüd peale kuuevalentset vaktsiini oli lapsel palavik juba esimesest päevast mis on kestnud kaks nädalat, nüüd vaikselt hakkab kaduma. Palavikuks oli 37,4-37,8. Kuid peale vaktsiini hakkas laps iga öö nutma, muutus viriseks ka päeval, nagu midagi valutaks, ta jäi aina haigemaks. Tekkis köha, nohu kui ka loid olek. Öösiti hakkasid esinema nutuhood episoodides. Samuti ka keha ja käte värin koos tõmblustega nii päeval kui ööl. Oleme hetkel haiglas, kus analüüsid on kõik korras, samuti aju-,kõhu ultraheli uuring. Kas tegu võib olla tüsistusega? Mida teha?

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page