Kirjuta meile

Kui märkad, et peale vaktsineerimist on lapse käitumine või tervis muutunud ja kahtlustad oma lapsel vaktsiini kõrvalmõju, siis kirjuta meile oma lugu või küsimus.

Aitame leida lahendusi.

Teie nõusolekul avaldame loo anonüümselt, mis võib aidata teisi peresid.

Ühingu liikmeks astumiseks palume saata meile avaldus.

Avalduse saad täita SIIN  

  • White Facebook Icon
Tel: +372 502 5300
A/a EE227700771003450737
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Unique visitors

© 6.01.2019 created by Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing

 

VaxXed Stories: Colton in Utah

2018. aastal lisandus HPV vaktsiin Gardasil 9 ka Eesti vaktsineerimiskavasse. USAs on HPV vaktsiini Gardasil soovitatud nii varateismelistele tüdrukutele kui poistele. Mõnedes osariikides ei võeta lapsi kooli, kes pole seda vaktsiini saanud. Coltoni lugu on üks, mida noored inimesed ja nende vanemad peaksid teadma enne HPV vaktsiinile nõusoleku andmist.


Colton Berrett oli terve, tugev ja väga aktiivne 12-aastane poiss enne HPV-vaktsiini saamist. Enne kui Colton läks skaudilaagrisse, tegi arst talle läbivaatuse ja ütles Coltoni emale, et Colton peaks saama HPV vaktsiini, sest muidu võib ta ühel päeval nakatada oma tulevast abikaasat ning too võib haigestuda vähki. Colton sai viimase kolmest vaktsiinist 1. veebruaril 2014. Paar nädalat hiljem hakkas tema keha muutuma kaelast allapoole halvatuks. Ta võeti haiglasse sisse 17. veebruaril, kus ta veetis 88 päeva intensiivraviosakonnas. Arstid veendusid, et Coltonil ilmnes tõsine vastureaktsioon ja vaktsiinitüsistus Gardasili vaktsiinile. Tema vaktsiinikahjustus on raporteeritud VAERS süsteemi.


Colton suri 5. jaanuaril 2018. Ta oli üks tuhandetest vaktsiinikahjustustega lastest. Tunneme kaasa tema perele ja jagame tema lugu, et teised noored ja nende vanemad saaksid langetada teadlikke valikuid.
(Nende perearst ei soovita enam HPV vaktsiini poistele ja on ettevaatlik, kui soovitab seda tüdrukutele.)