top of page
Search

Kardioloog: leetrite ja mumpsi viirused võivad päästa miljoneid elusid.

Sellise pealkirja lugemine on kindlasti paljudele inimestele šokeeriv. Kes julgeks midagi sellist väita, liiatigi siis kardioloog?


Kuid mul on tõendid, mis seda väidet toetavad.


2015. aasta uuring ajakirjas Atherosclerosis leidis, et kui mehed olid põdenud lapsena leetreid ja mumpsi, oli neil 29% vähem südameinfarkte ja 17% vähem insulte. Ka naistel esines neid vähem, kuid vahe ei olnud sedavõrd suur.


Ameerika Haiguste Tõrje ja Kontrolli Keskuse (CDC) andmetel esineb USAs umbes 790 000 südameinfarkti aastas. Seega arvestades JACC uuringu tulemusi, võiks see number olla 229 000 võrra väiksem IGAL AASTAL kui inimesed põeksid lapsena leetreid JA mumpsi.


Tundub, et leetrid ja mumps vähendavad ka insuldiriski. Kui inimesed põeksid lapsepõlves leetreid JA mumpsi, oleks igal aastal 135 000 insulti vähem.


Need numbrid on arvutatud vaid meeste populatsiooni põhjal. Ka naistel esineks vähem infarkte ja insulte, kuid mitte samavõrra vähem kui meestel. Põhjus on teadmata.


Kas inimesed surevad leetritesse ja mumpsi?


USAs ei ole ükski laps surnud leetrite tagajärjel aastakümneid. Enamik arvatavaid leetrite surmajuhtumeid leidsid aset 1980ndatel ja olid umbes üks 1000 lapse kohta. Mõnede hinnangute kohaselt ka üks 100 000 kohta. Kontrollige surnute haiguslugu. Tõenäoliselt ei ravinud neid holistilised arstid. Kas neile anti palavikku alandavaid antibiootikume? Mumpsi surmajuhtumid on erakordselt haruldased.


Lisame juurde faktid, et leetrid võivad ennetada vähki ja mumps võib ennetada naistel munasarjavähki ning et need healoomulised lastehaigused on meie tervisele asendamatud.


Millised loomuliku põletiku ja loomuliku immuunsuse kasud meil veel puudu on? Tuleb välja, et ka Parkinsoni tõve risk väheneb tänu leetritele.


Teadlased ei uuri lastehaiguste kasulikkust. Sellised uuringud hävitaksid nende karjääri. Tervises ei ole palju raha, raha on haigustes ja ravimites.


Vaata ka: Hästi kontrollitud loomulikud infektsioonhaigused on lastele kasulikud: leetritesse haigestumise hüved.


DPT vaktsiinis sisalduv alumiinium on südamele toksiline


Alumiinium on ohtlik metall, mida leidub paljudes lastele tehtavates vaktsiinides. Alumiiniumi kasutatakse vaktsiinides, et tekitada immuunsüsteemis reaktsioon vaktsiini aktiivsele koostisosale. See on kas viirus või bakteriosake. Vaktsiinid, mis sisaldavad alumiiniumi, on: A-hepatiit, B-hepatiit, difteeria-teetanus-läkaköha (DTap, Tdap), Haemophilus influenzae tüüp b (Hib), HPV ja pneumokoki vaktsiinid.


Lüsosoomid on väikesed organellid, mida leidub enamikus keha rakkudest. Need on raku prügikastid, mis seedivad valke ja teisi polekule, sülitades välja jäätmed, et neid töödeldaks teistes raku komponentides või väljutataks väljaheidete, uriini, higi või kopsude kaudu.


Mitokondrid on samuti raku organellid. Selleks, et seedida jäätmeid, on lüsosoomi sisemus väga happeline. Happelisus tekib energiatarbimise protsessist, mis pumpab vesiniku ioone lüsosoomi sisemusse.


Teate, mis seda vesinikupumpa blokeerib? Õige, alumiinium! (4)


Jah, alumiinium takistab lüsosoomi happeliseks muutumist. Kui see pole happeline, siis see ei tööta ja jäätmed raku sees hakkavad kogunema. Võite ette kujutada liigsete rakus ladestuvate jäätmete tagajärgi. Milline näeks teie kodu välja, kui te kunagi prügi välja ei viiks? See meenutab mulle telesaadet “Hoarders”.


Alumiinium viib ummistunud arteriteni.


Lüsosoomid lõhustavad lipiidide osakesi, milles sisaldub kolesterool. Kui LDL kolesterool saabub tagasi maksa, võtavad selle vastu LDL retseptorid.


Need retseptorid on nagu väikesed pesapallikindad, mis püüavad LDLi kinni ja toovad selle maksarakku. LDLi osake liigub koos retseptoriga raku sees olevasse lüsosoomi.