top of page
Search

USKUMATU! See juhtus jälle. Carmen Pritsoniga intervjuu sai avalik olla vaid 12h.
Kroonika tegi intervjuu tuntud teleajakirjanik Carmen Pritsoniga ja avaldas selle reede õhtul muutmata kujul, otse ja ausalt. Intervjuu sai aga avalik olla vaid 12h, pärast mida see kiiresti eemaldati. Laupäeva hommikuks oli artikkel maha võetud. 


Tuleb välja, et avalikult ei tohi jagada infot, et Eestis on tegemisel intervjuude sari maailmakuulsate arstide ja teadlastega. Vaktsiinide kõrvalmõjud ja koostisosad on meie riigis siiani täielik tabuteema.


Kes on Eestis valitseva tsensuuri taga? 

Miks on teatud teemadel isegi küsimuste esitamine keelatud?

Huvitav on juhtumi puhul fakt, et pöördumise tegi ajakirjanik ise küsides:


Minu nimi on….. ja võtan teiega ühendust ajakirjast Kroonika. Kuulsime, et te olete tegema hakkamas intervjuude sarja vaktsiinikahjustustega lastega ja nende vanematega. Sooviksime teada, kas sellest intervjuudesarjast on valmimas ka telesaade? Kuidas see formaat täpsemalt välja näeb? Kuna saade valmib suuresti vabatahtlike toel, siis kui altid on inimesed sellist projekti toetama? Miks otsusatsite just selle projektiga liituda? Kuidas te ise suhtute vaktsineerimisse? Kas teie lähedased, lapsed, teie ise olete vaktsineeritud?


Siin teile kokkuvõte Kroonikas/Delfis avaldatud ja tsensuuri alla jäänud artiklist:


MTÜ Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühingu liikmed võtsid ühendust tuntud teleajakirjanikuga ja pakkusid välja idee teha intervjuude seeria. Carmen selgitas, et kuna ta soovib vaktsineerimise kohta teada saada rohkem infot, kui arstid meile täna rääkida oskavad, võttis ta pakkumise vastu.


Carmen rääkis, et ta ei ole vaktsiinide vastu, aga samas pole ka vaktsiinide poolt ja ta on lihtsalt huvitatud teada saama rohkem kui meile perearstid rääkida oskavad. Ja kuna ta ise on saanud targemaks, siis ta ei usu enam neid inimesi, kes väidavad, et vaktsiinid päästsid kunagi maailma.


Juttu on ka sellest, et viimased aastad pole ta perega enam gripivaktsiini teinud kuna vaatamata vaktsineerimisele olid nad ikka igal aastal gripis. Nüüd aga on tervis kõigil pereliikmetel palju parem.


Artiklis räägitakse ka sellest, et vaktsineerimisega võivad kaasneda teatud riskid. Carmen nimetas vaktsiine isegi salakavalalt ohtlikuks, sest tagajärjed võivad avalduda ka alles mõne aasta pärast, eriti lastel võivad järsku tekkida tugevad peavalud või astma, halvimal juhul isegi ajukahjustus. Nagu tema kallil sõbrannal, kelle tütar on vaktsineerimise tagajärjel täna autist.

Carmen oli selle lapse sünni juures ning tema kõrval ka järgnevatel elukuudel ning nägi ise, kuidas väga selge silmavaatega ja uudishimulik laps ei osanud päevapealt enam oma keha kontrollida. Lisaks tõusis lapsel vaktsiini tagajärjel palavik ja tekkis meeletu nahalööve. Antibiootikumid lapse seisundit ei parandanud. Järgmine arst oli juba öelnud, et tema sellele lapsele enam vaktsiine ei teeks. Seepärast esitabki Carmen küsimuse, et kus on siis tõde?


Artiklis on ka juttu sellest kes intervjuude sarjas sõna saavad - erinevad arstid, teadlased ja spetsialistid, kes on vaktsineerimise teemat uurinud, mida vaktsiinid sisaldavad, kas vaktsiinid põhjustavad teisi üliraskeid haigusi ja miks lapsed üleüldse vähki haigestuvad.

Juttu on ka sellest, et peagi internetis avaldatav saade valmib tänu toetajatele kuna ükski peavoolumeedia sellist radikaalset saadet ei rahastaks. 


Tsiteerides artikli viimast lõiku:

MTÜ Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühing loodi, kuna Eestis on palju vaktsiinikahjustusega lapsi, ning 2017. aasta septembris alustasid lapsevanemad seltsingu tegevust. Vaktsiinikahjustusega lapsevanemad soovivad, et inimesed muutuksid teadlikumaks vaktsiinide koostisosadest ja nende kõrvalmõjudest.

Rohkem infot MTÜ Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühingu kohta saab lugeda SIIT.21,264 views0 comments

Comments


bottom of page