Search

Uuringutulemused: Gripivaktsiin on tapnud rekordarvu eakaidAmeerika Meditsiiniassotsiatsiooni (Journal of American Medicine Association, JAMA) uuringutulemustest selgus, et gripivaktsiini tagajärjel on surnud rekordiliselt palju vanureid.

Uuringus kogutud andmete järgi suureneb 60 protsendil üle 65-aastastest inimestest suremusrisk drastiliselt pärast gripivaktsiini saamist.


Endine CBSi uuriv ajakirjanik Sharyl Attkisson ütleb, et uuring tõstab esile seda, kuidas vaktsiinid võivad elude päästmise asemel hoopis neid hävitada.


Inquisitr.com: Atkisson tsiteerib oma blogis peaaegu 10 aastat tagasi ilmunud ja tähelepanuta jäänud JAMA uuringut, mis näitas, et gripivaktsiini saanud eakate hulgas ei paranenud suremusnäitajad isegi pärast vaktsineerimise hõlmatuse suurt tõstmist. Tema sõnul “ei saanud uuring palju tähelepanu, sest teadus näitas soovimatuid tulemusi”.


Teadlaste eesmärk antud uuringus oli tõestada, et massiline gripi vastu vaktsineerimine päästab maailma, kuid “ehmatusega” leidsid nad, et andmed ei toetanud nende hüpoteesi absoluutselt. Andmed näitavad pärast gripivaktsiini hoopis eakate surmade arvu tõusu, mitte langust.

John Hopkinsi teadlane Peter Doshi, Ph.D., avaldas prestiižses Briti Meditsiiniajakirjas (British Medical Journal) raport, mis teatas, et CDC tavapärane gripivaktsiini soovitamine põhineb “madala kvaliteediga uuringutel, mis pole vettpidavad”.


Tema sõnul puuduvad tõendid, et vaktsineerimine vähendaks eakate suremust. Huvitaval kombel tsiteerib Doshi Austraalia teadusuuringut, kus leiti märkimisväärsed riskid ka laste hulgas, nimelt “üks igast 100st alla viieaastasest lapsest sai 2009. aastal pärast H1N1 gripi vaktsiini krambihoo”.

Pakendi infolehe järgi suri Fluzone’i vaktsiini ohutusuuringute jooksul 3833st eakast 23 pärast vaktsiini saamist (Health Impact News). Veel 226 inimest koges “tõsiseid kõrvalmõjusid”. Tootja eitab igasugu