top of page
Search

Uuringutulemused: Gripivaktsiin on tapnud rekordarvu eakaidAmeerika Meditsiiniassotsiatsiooni (Journal of American Medicine Association, JAMA) uuringutulemustest selgus, et gripivaktsiini tagajärjel on surnud rekordiliselt palju vanureid.

Uuringus kogutud andmete järgi suureneb 60 protsendil üle 65-aastastest inimestest suremusrisk drastiliselt pärast gripivaktsiini saamist.


Endine CBSi uuriv ajakirjanik Sharyl Attkisson ütleb, et uuring tõstab esile seda, kuidas vaktsiinid võivad elude päästmise asemel hoopis neid hävitada.


Inquisitr.com: Atkisson tsiteerib oma blogis peaaegu 10 aastat tagasi ilmunud ja tähelepanuta jäänud JAMA uuringut, mis näitas, et gripivaktsiini saanud eakate hulgas ei paranenud suremusnäitajad isegi pärast vaktsineerimise hõlmatuse suurt tõstmist. Tema sõnul “ei saanud uuring palju tähelepanu, sest teadus näitas soovimatuid tulemusi”.


Teadlaste eesmärk antud uuringus oli tõestada, et massiline gripi vastu vaktsineerimine päästab maailma, kuid “ehmatusega” leidsid nad, et andmed ei toetanud nende hüpoteesi absoluutselt. Andmed näitavad pärast gripivaktsiini hoopis eakate surmade arvu tõusu, mitte langust.

John Hopkinsi teadlane Peter Doshi, Ph.D., avaldas prestiižses Briti Meditsiiniajakirjas (British Medical Journal) raport, mis teatas, et CDC tavapärane gripivaktsiini soovitamine põhineb “madala kvaliteediga uuringutel, mis pole vettpidavad”.


Tema sõnul puuduvad tõendid, et vaktsineerimine vähendaks eakate suremust. Huvitaval kombel tsiteerib Doshi Austraalia teadusuuringut, kus leiti märkimisväärsed riskid ka laste hulgas, nimelt “üks igast 100st alla viieaastasest lapsest sai 2009. aastal pärast H1N1 gripi vaktsiini krambihoo”.

Pakendi infolehe järgi suri Fluzone’i vaktsiini ohutusuuringute jooksul 3833st eakast 23 pärast vaktsiini saamist (Health Impact News). Veel 226 inimest koges “tõsiseid kõrvalmõjusid”. Tootja eitab igasugust seost surmade ja gripivaktsiini vahel.


Varasema Inquisitri artikli järgi tundub, et avalik skeptitsism gripivaktsiini kasulikkuses suhtes kasvab. Kahtluste tõus on korrelatsioonis vaktsiinitööstuse teadusuuringute pettuste juhtumite arvuga. Vaktsiinitööstus toob igal aastal sisse miljardeid dollareid kasumit.


Pärast mõne vaktsiini ohtlikkust käsitleva artikli ilmumist, kirjutavad lugejad oma pereliikmetest, keda antud vaktsiin kahjustanud on ning gripivaktsiin ei ole eakate puhul mingi erand.

Mitmed inimesed on teatanud, et nende vanaema, onu või vend suri varsti pärast gripivaktsiini saamist. Mõnedel juhtudel oli tegu nende elu esimese gripivaktsiiniga.


Neid lugusid pisendatakse, samal ajal maksab valitsus gripivaktsiini kahjustuste eest välja rohkem hüvitisi kui ühegi teise vaktsiini eest.

Sellele vaatamata oodatakse üha rohkem, et kõik eakad kodanikud rivistuksid üles oma iga-aastast gripivaktsiini saama.


Eakate hooldekodu Atlanta lähedal Georgia osariigis on juba raporteerinud selle reegli traagilisi tagajärgi. Kõik Hope Assisted Living & Memory Care hooldekodu elanikud said reedel gripivaktsiini. Igaühel eakatest tekkis kohe palavik. Nädala jooksul oli viis neist surnud. Allika andmetel on selle asutuse jaoks tavaline üks kuni kaks surma poole aasta jooksul, tavaliselt Alzheimeri tõve tagajärjel.


Seetõttu tekivad küsimused: kas gripivaktsiini kasud kaaluvad riskid üles, eriti haavatavate eakate hulgas? Või oleks parem, kui nad otsustaksid vaktsiinist keelduda? Kes saab vaktsiini kahjulikkuse tõendite varjamisest kasu?

Ja mis oleks kahjulike tõendite võltsimise motiiv, kui neid tegelikult ei eksisteeri? Kui faktid on nii kindlad, nagu mõned väidavad, siis miks tunnevad nad end ohustatuna kui andmetes kaheldakse? Kas tõde ei peaks suutma uuringutele vastu pidada?


13,816 views0 comments

Comments


bottom of page